Nokia wróci na rynek smartfonów

Nokia może wrócić na rynek smartfonów w 2016 roku. Będzie prowadziła biznes podobnie do Apple, z tą jedynie różnicą, że nie będzie rozwijała własnego mobilnego systemu.

Podczas konferencji zorganizowanej na targach Mobile World Congress 2016 w Barcelonie Rajeev Suri, prezes Nokii, dał jasno do zrozumienia, że jego firma zamierza powrócić na rynek smartfonów. Stwierdził jednak jednocześnie, że nie ma w tym zakresie żadnych ustalonych terminów.

"To może się wydarzyć w 2016 roku. Może się też wydarzyć później" - powiedział Rajeev Suri.

Zobacz również:

  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację
  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 24.01.2022]

Nokia nie zamierza operować na rynku w taki sposób, jak wcześniej, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ w 2014 roku sprzedała Microsoftowi swój dział Devices & Services pozbywając się możliwości produkcyjnych. Fiński producent będzie projektował smartfony zlecając produkcję innej firmie i sprzedając licencję na wykorzystanie swojego loga.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że z podobnymi działaniami mieliśmy już do czynienia ze strony Nokii. Mowa o tablecie Nokia N1, który fiński producent zaprojektował, i który wyprodukowała firma Foxconn.

Po powyższych zapowiedziach widać, że działalność smartfonowa nie będzie dla Nokii kluczowa a jedynie wzbogaci biznes, którego głównym elementem pozostaną usługi telekomunikacyjne.