Nokia wstrzymuje rozwój Here Maps do Windows Phone

Nokia planuje zakończyć rozwój Map Here do systemu Windows Phone. Zamiast tego fińska firma chce skupić się na rozwoju cyfrowych map do systemu Android. W planach jest też wydanie wersji na iOS, ale premiera aplikacji do iPhone'a i iPada opóźniła się względem pierwotnych planów.

Here Maps do tej pory były systemową nawigacją GPS w smartfonach działających pod kontrolą Windows Phone. Wygląda jednak na to, że wkrótce Microsoft będzie musiał zając się samodzielnie rozwojem usługi nawigacji GPS do telefonów z mobilnym systemem Windows.

Odpowiedzialna za rozwój Map Here firma Nokia, po sprzedaniu swojego mobilnego oddziału firmie z Redmond, postanowiła zakończyć rozwój usługi na urządzenia z Windows Phone. Zamiast tego przedstawiciele Nokii chcą skupić się na systemach, których udział w rynku jest znacznie większy niż platformy Microsoftu.

Mapy Here nie znikną co prawda ze smartfonów Windows Phone, ale od tej pory jeśli Microsoft będzie chciał wprowadzić do nich nowe funkcje lub poprawić błędy, będzie musiał to zrobić we własnym zakresie. Nokia woli skupić się na rozwoju aplikacji Here Maps do systemu Android. Po udostępnieniu nawigacji offline w sklepie Google Play została ona pobrana przez miliony osób.

Nokia nie zapomina też o platformie iOS. W planach fińskiej firmy jest udostępnienie aplikacji Here Maps do iPhone'a i iPada. Pierwotnie miała pojawić się jeszcze w tym miesiącu, ale ze względu na konieczność dopracowania aplikacji jej premiera została przesunięta na początek przyszłego roku.

źródło: phonearena.com