Nokia wymienia wadliwe ładowarki. Sprawdź czy Twoja jest bezpieczna

Nokia poinformowała o wykryciu wadliwego działania trzech modeli ładowarek. Fiński producent uruchomił już odpowiedni darmowy program ich wymiany.

Położenie oznaczeń na wadliwych ładowarkach

Czytaj też:

Program darmowej wymiany dotyczy ograniczonej liczby ładowarek wyprodukowanych przez BYD. Chodzi konkretnie o następujące modele:

- AC-3U, AC-3E (egzemplarze wyprodukowane od 15 czerwca 2009 do 9 sierpnia 2009 r.)

- AC-4U (egzemplarze wyprodukowane od 13 kwietnia 2009 do 25 października 2009 r.).

Chociaż do tej pory żadne zgłoszenia incydentów ani obrażeń ciała związanych z wadliwymi urządzeniami nie dotarły do Nokii, sprawy nie należy bagatelizować. Na stronie fińskiego producenta czytamy bowiem, że "plastikowe obudowy takich ładowarek mogą się obluzować i odpaść, odsłaniając wewnętrzne komponenty ładowarki i powodując zagrożenie porażenia prądem w razie ich dotknięcia, kiedy ładowarka jest podłączona do gniazdka zasilania".

Aby sprawdzić, czy ładowarka jest objęta programem, należy przejść odpowiedni proces weryfikacji wymagający między innymi. podania jej numeru identyfikacyjnego.

Warto przypomnieć, że dwa lata temu Nokia zmuszona była do uruchomienia podobnego programu. Wówczas jednak chodziło o wadliwe baterie wyprodukowane przez japoński koncern Matsushita Battery.