Nokia wznowiła prace nad tabletem z Windows RT. Zobaczymy go już podczas MWC?

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w lutym podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie powinniśmy zobaczyć tablet Nokii pracujący pod kontrolą systemu Windows RT - donosi DigiTimes.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że według pierwotnych planów Nokii zamierzała ona wydać 10-calowy tablet korzystający z procesora Qualcomm S4 i Windows RT pod koniec tego roku. Jego produkcją miała się zająć firma Compal, natomiast początkowe dostawy urządzenia miały sięgnąć 200 tysięcy sztuk.

Ze względu na decyzję Microsoftu, który postanowił wprowadzić na rynek własne tablety Surface, fiński producent postanowił jednak odłożyć w czasie swoje tabletowe plany i skupić się na smartfonach.

Jak przekonuje serwis DigiTimes.com opierając się na informacjach pozyskanych od tajwańskich dostawców, Nokia wznowiła już jednak prace nad 10-calowym tabletem. Zaplanować też miała podobno, że jego premiera będzie miała miejsce podczas targów Mobile World Congress, które mają się rozpocząć już 25 lutego 2013 roku.

Niestety obecnie, poza wielkością ekranu, nic nie wiadomo na temat specyfikacji tego urządzenia.


Zobacz również