Nokia x 5

Fiński potentat telekomunikacyjny zaprezentował na targach CeBIT 2002 w Hanowerze aż 5 nowych telefonów komórkowych. Znajdują się wśród nich modele obsługujące język Java 2 Micro Edition, technologię GPRS oraz wiadomości typu MMS.

Nokia zaprezentowała na targach CeBIT 2002 w Hanowerze aż 6 nowych telefonów komórkowych. Znajdują się wśród nich modele obsługujące język Java 2 Micro Edition (J2ME), technologię pakietowej transmisji danych GPRS oraz wiadomości typu MMS (Multimedia Messaging System).

Nokia 3410 to telefon należący do klasy Expression. Jego użytkownicy będą mogli pobierać z Internetu aplikacje w języku J2ME. Aparat wyposażono również w układ grafiki 3D, pozwalający na wyświetlanie trójwymiarowych, wygaszaczy ekranu.

Drugi telefon z klasy Expression - Nokia 3510 - wyposażono w obsługę standardu GPRS, umożliwiającego szybki transfer danych z Internetu. Telefon potrafi również komunikować się za pośrednictwem wiadomości multimedialnych (MMS) i powiadamiać użytkownika o nadchodzącym połączeniu za pomocą dźwięku w formacie MIDI.

Kolejny model – Nokia 6310i - należy do serii Classic. Umożliwia on połączenie z Internetem w standardzie WAP over GPRS oraz z innymi urządzeniami za pomocą protokołu Bluetooth. Także ten model wyposażono w obsługę J2ME. Dodatową zaletą Nokii 6310i jest możliwość pracy w sieciach GSM/GPRS 900/1800/1900.

Nokia 7210 to model należący do klasy Fashion. Wyposażono go m.in. w panel wyświetlający 4096 kolorów. Ponadto telefon obsługuje wiadomości w formacie MMS, język J2ME oraz GPRS.

Ostatnim z nowych modeli jest należący do rodziny Communicator telefon Nokia 9210i. Wyposażono go w 32-bitowy procesor oraz system operacyjny Symbian, co w połączeniu z przeglądarką Opera umożliwi przeglądanie zawartości stron WWW, animacji Flash (dzięki zintegrowanemu odtwarzaczowi Flash Player) oraz transmisji strumieniowych w formacie Real. Możliwy będzie również dostęp do korporacyjnych sieci VPN (wirtualnych sieci prywatnych).

Nowe telefony Nokii mają trafić na rynek już w II kwartale tego roku.

Więcej informacji i szczegółowe dane techniczne:

http://www.nokia.com


Zobacz również