Nokia z Androidem - tym razem na serio?

Nokia z Androidem to nie nowość. Z systemem Google, co prawda nieoficjalnie, ale bez problemu radzi sobie N900. Teraz pojawiły się tajemnicze zdjęcia kolejnego modelu. Czyżby Nokia szykowała się na oficjalną współpracę?

Nokia z Androidem to marzenie wielu fanów

Nokia z Androidem to marzenie wielu fanów

Możliwe, że na zdjęciu widnieje Nokia N9 lub jej prototyp

Możliwe, że na zdjęciu widnieje Nokia N9 lub jej prototyp

Tajemnicze zdjęcia opublikowane przez chińskiego blogera podpatrzył portal Engadget. Amerykańska redakcja sugeruje nie ekscytować się na razie tymi rewelacjami. W tym momencie nie da się nawet zweryfikować czy ekran startowy Androida na Nokii to nie fotomontaż lub zwykły podgląd screenshota z galerii.

Za ich autentycznością świadczą jedynie poprzednie rewelacje tego samego blogera. To on jako jeden z pierwszych zaprezentował prototyp Nokii z Windows Phone. Wtedy też wielu nie wierzyło w autentyczność zdjęć.

Prezentowany na fotografiach smartfon jest zbyt niewyraźny by na 100% stwierdzić co to za model. Możliwe, że to prototypowa wersja Nokii N9, czyli pierwszego smartfona działającego pod kontrolą systemu MeeGo. Zarówno MeeGo, jak i Android są oparte na Linuksie więc miałoby to sporo sensu.

Czyżby Nokia po cichu przygotowywała się na porażkę przy współpracy z Microsoftem? Fińskie smartfony z Androidem na pokładzie to marzenie dla wielu fanów marki. Kto wie, może już niedługo okaże się ono prawdziwe.