Nokia z WP8 ujawniona w zgłoszeniu patentowym

Do prezentacji nowych Nokii z rodziny Lumia pozostało jeszcze kilkanaście dni. W Sieci pojawiły się jednak właśnie interesujące materiały mogące prezentować jedno z tych urządzeń.

Już za kilkanaście dni powinniśmy poznać nowe smartfony Nokii z rodziny Lumia zbudowane z myślą o systemie Windows Phone 8. Zanim jednak to nastąpi możemy zapoznać się z interesującymi materiałami, do których dokopał się serwis liveside.net przeglądając zgłoszenia złożone w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych.

Wspomniane materiały to rysunki przedstawiające zdaniem serwisu projekt smartfona Nokii z WP8. Urządzenie to przypomina obecnie dostępne Lumie z tą jednak od razu rzucająca się w oczy różnicą, że jego tył jest mocno zakrzywiony. Krzywizna ta może świadczyć o tym, że nowy smartfon zaoferuje znacznie pojemniejszą baterię.

Szkice mające przedstawiać pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone 8

Szkice mające przedstawiać pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone 8

Pozostałe informacje

Według serwisu prezentowane na rysunkach urządzenie to następca Nokii Lumia 800/900 noszący kodowe oznaczenie "Phi" (pierwsze spekulacje o tym smartfonie pojawiły się już w maju) i oferujący do dyspozycji użytkownika:

- 4,7-calowy zakrzywiony wyświetlacz

- obudowę unibody wykonaną z poliwęglanu

- dwurdzeniowy procesor

- technologię zbliżeniową NFC

- slot kart SD

- technologię LTE

Serwis pokusił się też o porównanie jednego ze znalezionych rysunków ze zdjęciem mającym przedstawiać Nokię "Phi" (wyciekło do sieci w sierpniu) oraz zdjęciami smartfonów Lumia 800 i 900:

Porównanie smartfonów Lumia

Porównanie smartfonów Lumia

Warto dodać, że według ostatnich doniesień, na przygotowanej wspólnie z Microsoftem konferencji (została ona zapowiedziana na 5 września) Nokia oprócz wspomnianego modelu "Phi" zaprezentować może także niższej klasy model o kodowym oznaczeniu "Arrow".