Nokia zamawia 300 aplikacji dla smartfonów z Symbianem i Windows Phone

Nokia poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Polar Mobile, która dostarczy ponad 300 mobilnych aplikacji dla jej smartfonów, włącznie z nadchodzącymi modelami korzystającymi z systemu Windows Phone.

Firma Polar Mobile zobowiązała się do dostarczenia ponad 300 mobilnych aplikacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Będą one przeznaczone zarówno dla smartfonów pracujących pod kontrolą Symbiana, jak i nadchodzących modeli korzystających z Windows Phone.

Pierwsze 50 aplikacji na Symbiana pojawi się w Ovi Store już w przyszłym miesiącu. Niestety przedstawiciele Nokii nie chcieli powiedzieć, kiedy udostępnione zostaną aplikacje przeznaczone dla systemu Windows Phone. Warto jednak przypomnieć, że wedle zapewnień Stephena Elopa pierwszy "windowsowy" smartfon Nokii pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, natomiast na początku roku przyszłego powinniśmy być świadkami prawdziwego wysypu tego typu urządzeń.

Firma Polar Mobile tworzy mobilne aplikacje informacyjne. Do tej pory udostępniła ich ponad 1200 współpracując w 10 krajach z ponad 300 markami medialnymi, włącznie z magazynami, gazetami oraz różnymi portalami newsowymi. Do jej klientów należy np. CBS Sports.

Współpraca z Polar Mobile oznacza więc, że klienci Nokii otrzymają szerszy dostęp do dostawców serwujących różnego rodzaju treści.