Nokia zaprezentuje smartfona w stylu retro (?)

Nokia może wprowadzić na rynek smartfona wykonanego w stylu retro. Ale czy użytkownicy są na tyle nostalgiczni, aby go nabyć?

Ostatnio o Nokii pisaliśmy przy okazji nowych informacji na temat Nokia 9.2 PureView. Jednak w sieci pojawiła się nowa wieść - mówi ona o tym, że producent szykuje telefon wyglądający niczym "oryginalna" Nokia, z czasów przed Androidem. Czy to prawda? Źródłem informacji jest tweet zamieszczony przez szefa działu produktów HMD, czyli właściciela marki, Juho Sarvikasa. Co ciekawe, zaprezentował tam... buty sportowe Adids Originals, dodając: "oznacza to, że wkrótce zostanie zaprezentowana oryginalna Nokia".

Cóż, można to tłumaczyć na różne sposoby, ale większość osób podejrzewa, że Nokia oprócz wspomnianego modelu 9.2 znowu spróbuje zagrać na sentymentach użytkowników i wypuści "coś w rodzaju" modelu 3310G na rynek. Nie byłaby to pierwsza akcja tego typu - w 2018 roku na rynek trafił "odświeżony" model 8810, który wzbudził bardzo mieszane uczucia. Czy będziemy mieli "powtórkę z rozrywki", czy też pojawi się jakiś hit? Być może coś więcej na temat dowiemy się podczas targów CES 2020, na których Nokia będzie obecna.

Zdjęcie: Nokia 3310 G