Nokia zaprezentuje swój pierwszy telewizor - 55", obraz 4K

Kolejny producent smartfonów chce spróbować swoich sił na rynku telewizorów. Propozycja firmy Nokia dostępna będzie najpierw w Indiach. Co o niej wiemy?

Nokia idzie w ślady OnePlus i Motoroli, a o pierwszym modelu wiemy dzięki informacjom zamieszczonym przez Flipkart - giganta e-commerce w Indiach. Będzie to smart TV o przekątnej ekranu 55", z panelem 4K Ultra HD. Ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9 i mieć preinstalowany sklep Google Play. Jeśli chodzi o zastosowane w nim technologie, można spodziewać się inteligentnego kontrastu i algorytmu odpowiedzialnego za głęboką czerń. Wbudowane głośnik to elementy od doskonale znanej marki JBL, niestety - nie podano ich mocy.

Jak podaje Nokia, cała produkcja telewizora będzie odbywać się w Indiach, co ma umożliwić stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy. I już się rozpoczęła, ponieważ pierwsze egzemplarze mają trafić na rynek na początku grudnia b.r. Niestety, nie została póki co podana nawet orientacyjna cena za model, wiemy jednak, że Nokia TV trafi wyłącznie na lokalny rynek. Dlaczego zatem o tym piszemy? Zdaniem wielu znawców tematu, Indie będą eksperymentem, który pokaże, jak Nokia radzi sobie w tym segmencie. Jeśli wyniki sprzedaży wypadną zadowalająco, zapewne telewizory sygnowane logiem producenta trafią na również na inne rynki - w tym europejski.