Nokia zwraca się ku samochodom

Nokia ostatnio pojawiała się głównie przy okazji informacji o jej przejmowaniu przez Microsoft, myli się jednak ten, kto myśli, że fiński producent złożył broń. Po oddaniu działu telefonii komórkowej gigantowi zza oceanu, wziął na cel inną branżę.

Nokia postanowiła zainwestować kwotę 100 milionów dolarów w technologie związane z inteligentnymi samochodami. A konkretniej - zainwestować tyle w obiecujące start-upy dotyczące rozwiązań dla tego typu pojazdów. Partnerami w działaniach Nokii mają być m.in. Google i Toyota. Aktualnie temat inteligentnych i automatycznych samochodów jest dość gorący - powstaje coraz więcej urządzeń mających wspomagać kierowców i same pojazdy, a Nokia aktualnie ma największy dochód z produkcji urządzeń i elementów bezprzewodowych. Trzeba też dodać, że w 2008 roku firma kupiła amerykańskiego dostawcę map - Navteq Corp., a cztery lata później Earthmine Inc., zajmujące się tworzeniem map 3D.

Nokia zwraca się ku samochodom

Poza tym Nokia posiada już spore doświadczenie w tworzeniu aplikacji samochodowych - dostarcza dane do map dla czterech systemów nawigacyjnych. Warto zauważyć, że firma patrzy z nadzieją na rynek chiński oraz indyjski, czyli nie planuje drogich rozwiązań. Czy w przyszłości zrobi to samo, co zrobiła dla telefonów komórkowych? Przekonamy się wkrótce.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [25.10.2021]
  • Bajkowy poniedziałek na HBO GO! Kraina Lodu, Wall-E i więcej!
  • Recenzja: Volkswagen Caddy Cargo - ile technologii pomieści dostawczak?