Nokia żyje i ma się dobrze. Samsung podał pomocną dłoń

Żadna z firm nie ujawniła jeszcze warunków umowy ani listy patentów, których dotyczy umowa.

Fot. Eirik Solheim / Unsplash

Samsung, największa marka smartfonów na świecie, podpisała z Nokią wieloletnią umowę patentową dotyczącą technologii 5G. W ramach tej długoterminowej umowy, południowokoreańska firma będzie wykorzystywać fundamentalne wynalazki Nokii w zakresie 5G i innych technologii w swoich smartfonach i innych urządzeniach mobilnych.

Samsung Electronics będzie dokonywało opłat licencyjnych na rzecz Nokii za swoje patenty 5G, począwszy od 1 stycznia 2023 roku. Nie jest to jednak nowość, gdyż obie firmy uzgodniły już taką umowę licencyjną na patenty kilka lat temu. Samsung i Nokia miały podobne porozumienie jeszcze w 2016 roku, a umowa wygasła w 2022 roku. Stąd firmy odnowiły i rozszerzyły umowę o wzajemnym licencjonowaniu.

Zobacz również:

Żadna z firm nie ujawniła warunków umowy ani listy patentów, których dotyczy umowa. Nokia jest siłą, z którą należy się liczyć w przestrzeni łączności 5G i posiada ponad 20 000 rodzin patentów, z których 4 500 jest uznawanych za kluczowe dla 5G. Gigant komunikacyjny wydał ponad 130 miliardów euro na badania i rozwój od 2000 roku.

Aktualizacja: 24 stycznia 2023 06:25