Nokie Lumia z Windows Phone 8 zaprezentują się nam 5 września

Już wkrótce, dokładnie 5 września, Nokia przedstawi nam (najprawdopodobniej) nowe smartfony Lumia. Co najważniejsze, będą to modele pracujące pod kontrolą najnowszego mobilnego systemu Windows Phone 8.


Firmy Nokia i Microsoft rozesłały zaproszenia na wspólną konferencję mającą się odbyć 5 września w Nowym Jorku. Patrząc na nie możemy być pewni, że tematem przewodnim tej konferencji będzie system Windows Phone 8 oraz nowe smartfony z rodziny Lumia pracujące pod jego kontrolą.

Czy jednak będziemy świadkami ich prezentacji? Najprawdopodobniej tak, gdyż w środę Stephen Elop zapowiedział, że "wkrótce jego koncern zaprezentuje nowy korzystający z najnowszego oprogramowania dla smartfonów Microsoftu znanego jako Windows Phone 8".

Wspomniany termin z pewnością nie został wybrany przypadkowo. Pamiętać bowiem tutaj należy, że według większości spekulacji tydzień później powinniśmy poznać nową generację smartfona Apple, czyli iPhone'a 5 (a może po prostu nowego iPhone'a?).

Warto też wspomnieć, że w dniach 5 i 6 września w Helsinkach odbędzie się również konferencja Nokia World 2012. Chociaż nie poznaliśmy żadnych szczegółów na jej temat, nietrudno się domyślić, czego będzie dotyczyła.

Nokia i jej problemy

Fiński producent, który przespał smartfonowy boom, sam jest winien swojej słabnącej pozycji, która przekłada się na stale rosnący od kilku lat spadek przychodów. Kołem ratunkowym miała być rodzina smartfonów Lumia z Windows Phone, która w sumie została dosyć dobrze przyjęta przez rynek. Niestety nie na tyle dobrze, aby zmienić los Nokii. Ciekawe więc, czy uda się to nowej fali tych urządzeń oferujących znacznie więcej możliwości dzięki sprzętowym usprawnieniom oraz systemowi Windows Phone 8.

Dla kogo Windows Phone 8?

Przy okazji warto też wspomnieć, że najnowszy system Microsoftu nie zostanie udostępniony obecnym posiadaczom smartfonów z Windows Phone. Dla nich przygotowano okrojoną wersję o numerze 7.8, o której możliwościach dowiecie się więcej tutaj.