Nomad to nie wszystko

Firmy British Telecom i Microsoft poinformowały o zawarciu porozumienia dotyczącego współpracy przy tworzeniu oprogramowania i sprzętu pozwalającego uzyskać dostęp do Internetu z urządzeń przenośnych.

Obie firmy będą wspólnie pracować nad stworzeniem nowej generacji telefonów przenośnych i urządzeń komputerowych zdolnych w pełni wykorzystać sieci komórkowe BT do dostarczania treści multimedialnych. BT opracuje także dodatkowe produkty oferujące gry, muzykę i inne usługi interaktywne, będące uzupełnieniem obecnego programu współpracy BT i Microsoft, m.in. w postaci projektu Nomad, pozwalającego użytkownikom telefonów komórkowych na odczytywanie, wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej i danych z kalendarzy.

Microsoft i BT utworzą ponadto forum rozwoju mobilnych aplikacji 3G i GPRS (General Packed Radio Service — ogólne pakietowe usługi radiowe). Będzie to otwarte forum branżowe, promujące rozwijanie nowych aplikacji multimedialnych dla urządzeń przenośnych oraz dostosowywanie istniejących programów do pracy w bezprzewodowym środowisku mobilnym. Oczekuje się, że pierwsze produkty i usługi stworzone w wyniku nowego porozumienia zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym roku.

Wiecej informacji: www.microsoft.com/poland/