Nomadowe MP3

Firma Creative Technolog zaprezentowała nowy, przenośny odtwarzacz plików MP3 - Nomad II MG.

Creative Technology wprowadziła do sprzedaży przenośny odtwarzacz MP3, wyposażony w funkcję nagrywania dźwięku z wbudowanego w urządzenie radia lub mikrofonu. Nomad II MG jest kompatybilny zarówno z pecetami, jak i Macintoshami. Ma wbudowane 64 MB pamięci, która w razie potrzeby może zostać podwojona z wykorzystaniem kart SmartMedia. Standardowa pamięć pomieści do 4 godzin nagrań.

Nowością jest funkcja nagrywania audycji radiowych wprost ze zintegrowanego tunera FM lub dźwięków z "otoczenia" poprzez wbudowany mikrofon. Drugim innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w Nomadzie jest możliwość zmiany "systemowego" oprogramowania. Dzięki temu, gdy w przyszłości pojawią się nowe formaty zapisu dźwięku, wystarczy zainstalować - poprzez łącze USB w jakie wyposażono urządzenie - odpowiednie sterowniki umożliwiające odtwarzanie plików dźwiękowych nowego formatu.

Producent wyposażył odtwarzacz w podświetlany ekran LCD gwarantujący dobrą widoczność obrazu także przy słabym oświetleniu. Urządzenie ma również specjalnie wzmocnioną obudowę, jest więc odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Więcej informacji: www.creative.com


Zobacz również