Nook Color z Androidem 2.2 w styczniu

Barnes & Noble ma zamiar wprowadzić Androida 2.2 Froyo do e-czytników Nook Color. Używanie ich stanie się bardziej zbliżone do korzystania z typowego tabletu. Zostaną też przygotowane aplikacje specjalnie dla tego urządzenia

Do tej pory Nook Color, e-czytnik z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym, działał na systemie Android 2.1. Jego funkcjonalność była jednak ograniczona. Nie próbował być pełnoprawnym tabletem, a raczej czytnikiem e-booków i e-prasy. Niektórzy jednak zapragnęli zrobić z niego prawdziwy tablet i zainstalować w nim Androida 2.2 Froyo. Taki zhakowany Nook był jednak niebezpieczny i groził eksplozją.

Barnes & Noble przychodzą użytkownikom z pomocą i od stycznia będą oferowali oficjalną wersję Nook Color z systemem Froyo. Wprowadzone zostaną rozwiązania znane z tabletów, polepszyć ma się wydajności i czas pracy baterii, który jest o wiele krótszy niż u jego rywali z ekranami w technologii e-papieru. Poprawiona zostanie także funkcja pinch-to-zoom oraz wprowadzony typowy ekran główny Androida.

Android Market nie będzie jednak dostępny. Barnes & Noble sami będą tworzyć aplikację dla swojego tabletu / e-czytnika i sprzedawać je w firmowym sklepie z e-bookami. Firma będzie miała kontrolę nad tym, z czego korzystają użytkownicy. Chyba, że ci wgrają oprogramowanie za pomocą kart SD.

Może na Nook Color czyta się e-booki gorzej niż na Kindle i jest gorszym tabletem niż iPad, czy Galaxy Tab. Ma jednak większą funkcjonalność niż Kindle i jest tańszy do wymienionych tabletów (249 dolarów). Na pewno znajdzie nowych nabywców.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: