Normandia raz jeszcze!

G.I. Combat strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II Wojny Światowej, została ukończona i trafiła do tłoczni.

G.I. Combat Episod 1: Battle of Normandy stworzył niezwykle doświadczony zespół Freedom Game, pod wodzą weterana w dziedzinie wojennych gier strategicznych Erica Younga. Programiści zespołu zdobywali swoje szlify tworząc gry wojenne dla takich firm jak Talon Soft i Atomic Games. Sam kierownik zespołu Young, jest w dużej mierze odpowiedzialny za powstanie słynnej już serii Close Comabt.

Nowe dziecko Strategy First i Freedom Games, podejmuje wojenny temat w miejscu gdzie ostatnia gra z serii Close Combat go porzuciła - a więc w Normandii. Gra zaczyna się w dniu lądowania aliantów (D- Day) i trwa do chwili zdobycia St. Lou.

G.I. Combat pozwala nam objąć dowództwo nad zgrupowaniem nie przekraczającym 120 ludzi zarówno po stronie aliantów jak i nazistów. Gra mocno trzyma się realiów historycznych a do naszej dyspozycji oddaje ponad dwieście jednostek i pojazdów mechanicznych dostępnych w tym okresie wojny. Tygrysy, Pantery Shermany, miotacze płomieni, słynne niemieckie "88” wszystkie będą czekały na wykorzystanie w walce. W niektórych scenariuszach będziemy mieli również możliwość wezwania wsparcia artyleryjskiego, lotniczego lub morskiego.

Główny nacisk położono w grze na elementy psychologiczne i oddanie realiów ówczesnego pola walki. Chociaż oddziały prowadzone do walki będą starały się wykonać powierzone zadanie jak najlepiej, ich głównym celem będzie zachowanie własnej "skóry". Każdy żołnierz wchodzący w skład walczących oddziałów ma indywidualne statystyki charakteryzujące stany psychiczne, począwszy od paniki i szukaniu bezpiecznego schronienia a kończąc na heroizmie i fanatyzmie.

G.I. Combat ukaże się w sklepach już 5 listopada i w trybie pojedynczym oddaje do dyspozycji gracza dziewięć kampanii składających się z kilkunastu map każda. W trybie multiplayer (gra w Internecie lub sieci lokalnej), będziemy mogli sprawdzić się w 25 potyczkach, w których udział może wziąć do 32 graczy.

Wymagania sprzętowe:

Pentium 600 MHz

128 MB RAM

Windows 98, 2000, XP

4 X CD-ROM

Karta graficzna 3D 16 MB