Normandy - pierwszy smartfon Nokii z Androidem

Nokia Normandy to niskobudżetowy telefon pracujący pod kontrolą...Androida - wynika z doniesień serwisu The Verge.

Pod koniec listopada mikrobloger @evleaks zamieścił na Twitterze dwa zdjęcia nadchodzących telefonów Nokii. Jeden z nich nosił kodowe oznaczenie "Normandy":

Normandy - pierwszy smartfon Nokii z Androidem

Nokia Normandy

Opisując go w kilku słowach @evleaks doprowadził do pewnego zamieszania, gdyż napisał jedynie, że może on należeć do linii Asha lub Lumia. Pojawiły się więc domysły, że będzie łączył je obie, czyli np. należał do rodziny Asha, lecz jednocześnie korzystał z jakiejś uproszczonej wersji Windows Phone.

A jednak...Android?

Dzisiaj serwis The Verge podał jednak bardzo zaskakujące informacje rzucające zupełnie nowe światło na całą sprawę. Jego zdaniem bowiem Nokia Normandy to niedrogie urządzenie równoważne telefonom z linii Asha, lecz oferujące dostęp do wielu różnych aplikacji. W jaki sposób? Poprzez zainstalowanie w nim odpowiednio zmodyfikowanej wersji...Androida.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?

Kiedy premiera?

The Verge opierając się na informacjach pozyskanych od osób pracujących nad wspomnianym telefonem twierdzi, że jego premiera planowana jest na przyszły rok.

_________

Ciekawe, czy faktycznie do niej dojdzie. Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby Microsoft przyglądał się tym doniesieniom ze spokojem...