Norton 2011 - nowe wersje antywirusów Symantec wydane

Norton Internet Security 2011 i Norton AntiVirus 2011, nowe wydania aplikacji zabezpieczających system operacyjny, wchodzą do sprzedaży. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, polska premiera narzędzi powinna mieć miejsce w okolicach połowy września.

Internet Security 2011 to kompleksowy pakiet ochronny, zawierający skaner antywirusowy, zaporę sieciową, filtr antyspamowy oraz system ochrony przed phishingiem i mechanizm kontroli rodzicielskiej. AntyVirus 2011 oferuje funkcje ochrony przed wirusami i robakami oraz skaner poczty elektronicznej.

Nowości w aplikacjach to m.in. poprawiony mechanizm analizy reputacji - antywirus ustali np. czy pobierany z Internetu plik nie stanowi zagrożenia, korzystając z informacji o jego producencie. Systemem tym objęta jest większa liczna popularnych przeglądarek internetowych, w tym Chrome i Opera (w wersji 2010 były to tylko Firefox i Internet Explorer), komunikatory internetowe, klienty poczty elektronicznej i menedżery plików. Narzędzia wyposażono też w komponent System Insight, zapewniający wgląd w wydajność systemu.

Nowe antywirusy Symanteka powinny trafić do sprzedaży w Polsce we wrześniu br. Ich ceny kształtują się następująco:

- Norton AntiVirus 2011: licencja na 1 stanowisko - 99 zł; licencja na 3 stanowiska - 169 zł

- Norton Internet Security 2011: licencja na 1 stanowisko - 149 zł; licencja na 3 stanowiska - 209 zł.

Przed zakupem oprogramowania Norton 2011 można wypróbować 30-dniowe wersje próbne.

Symantec oferuje ponadto niewielkie bezpłatne aplikacje zabezpieczające. Pierwsza z nich to Norton Power Eraser, narzędzie do identyfikacji i usuwania programów podszywających się pod aplikacje antywirusowe (pomaga w usuwaniu rootkitów i programów przechwytujących dane wpisywane z klawiatury).

Norton Bootable Recovery Tool może okazać się przydatne w wypadku poważnej infekcji komputera złośliwym oprogramowaniem. Na kluczu USB lub płycie CD można zainstalować klienta NBRT, który pomoże przywrócić system operacyjny do "zdrowia" po awarii wywołanej atakiem wirusa. Z kolei Norton Safe Web for Facebook ma chronić przed łączami prowadzącymi do niebezpiecznych witryn internetowych, przesyłanymi przez użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Więcej informacji: Symantec