Norton 360 - solidna ochrona antywirusowa z VPN

Martwisz się o swoje bezpieczeństwo w sieci? Słusznie - ilość zagrożeń i ataków internetowych wciąż rośnie, a pomysłowość cyberprzestępców staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Nic więc dziwnego, że antywirus wciąż jest jednym z najistotniejszych komponentów oprogramowania komputera - zarówno w przypadku użytkowników indywidualnych, jak i firm.

Fot.: Norton

Hakerzy coraz częściej interesują się prywatnymi informacjami na temat swoich ofiar. W grę wchodzi jednak nie tylko podglądanie Twoich preferencji i zainteresowań, ale też wykradanie cennych danych. Z tego względu posiadanie samego skanera antywirusowego nie wystarczy - potrzebujesz solidnego narzędzia chroniącego Twoją tożsamość. Na szczęście współczesne pakiety antywirusowe zawierają wiele dodatkowych funkcji chroniących prywatność swoich użytkowników.

Norton 360 to jeden z liderów na rynku zarówno w kwestii skuteczności ochrony antywirusowej, jak i dodatkowych funkcji. Warto zwrócić tu szczególną uwagę na VPN - przydatną i praktyczną usługę, dzięki której nikt nie będzie w stanie śledzić Cię w internecie. Jeśli nie chcesz paść ofiarą ataku hakera, nie być śledzony ani dyskryminowany ze względu na swoją aktualną lokalizację, czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto wybrać Norton 360 z usługą VPN.

Kup Norton 360 w sklepie Omegasoft.pl

Norton 360 - dlaczego warto zainwestować w ochronę antywirusową?

Współcześnie praktycznie każdy korzysta z urządzeń połączonych z internetem na co dzień, dlatego tak ważne jest, aby miały one wystarczającą ochronę antywirusową. Program antywirusowy to oprogramowanie instalowane w systemie komputerowym w celu ochrony przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, trojanami, atakami typu phishing, rootkitami i atakami spamowymi, a także wszelkimi innymi zagrożeniami cybernetycznymi. Te szkodniki są bardziej wyrafinowane i trudne do usunięcia niż kiedykolwiek. Z tego względu potrzebujesz solidnego i funkcjonalnego oprogramowania antywirusowego.

Oprogramowanie antywirusowe ma na celu wykrywanie, zapobieganie i podejmowanie działań przeciwko złośliwemu oprogramowaniu na komputerach, laptopach i urządzeniach mobilnych. Nawet jeśli mądrze podchodzisz do korzystania z nich, oprogramowanie antywirusowe jest istotną częścią dobrej strategii bezpieczeństwa.

Współczesne antywirusy, takie jak Norton 360, działają w tle - sprawdzają każdy otwierany plik i porównują go ze znanymi wirusami i innymi rodzajami złośliwego oprogramowania. Ma to na celu zapobieganie zainfekowaniu komputera. Oprogramowanie uruchamia również skanowanie systemu, aby upewnić się, że na komputerze nie znajdują się żadne szkodliwe programy.

Norton 360 - solidna ochrona antywirusowa z VPN

Fot.: Norton

Ochrona antywirusowa to niezbędna usługa każdego, kto chce chronić swoje dane i systemy komputerowe przed uszkodzeniem. Jest jak osoba ochraniająca bramę przed wejściem niepożądanych osób. A jak wiadomo, zapobieganie jest znacznie skuteczniejsze niż leczenie, dlatego lepiej mieć program zaprojektowany do wykrywania i zapobiegania atakom wirusów, niż poświęcać czas i pieniądze na naprawę zainfekowanych maszyn.

Pamiętaj jednak, że nie każdy program antywirusowy jest tak samo skuteczny. W internecie znajdziesz wiele darmowych antywirusów, których skuteczność pozostawia jednak wiele do życzenia. Nie rozpoznają one autentycznych zagrożeń - wzbudzają za to wiele fałszywych alarmów. Są mniej przyjazne w obsłudze, wyświetlają liczne reklamy, a ich funkcjonalność jest znikoma. Warto też pamiętać, że to co “darmowe” zwykle ma swoją ukrytą cenę. Pół biedy, jeśli są to wyświetlające się reklamy - gorzej jeśli program zbiera dane o Tobie i przekazuje w niepowołane ręce. W takim przypadku zamiast ochrony otrzymujesz coś zupełnie przeciwnego.

Z tego względu wybór sprawdzonej marki to podstawa. Norton 360 zapewni Ci skuteczną ochronę, potwierdzoną przez wielu zadowolonych użytkowników. Do tego otrzymasz w pakiecie liczne dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak menedżer haseł, kopia zapasowa w chmurze, kontrola rodzicielska czy wspomniany już wcześniej VPN.

Kup Norton 360 w sklepie Omegasoft.pl

VPN - dlaczego go potrzebujesz?

Skrót VPN może brzmieć tajemniczo i nie być znany każdemu, jednak to coraz popularniejsza i bardzo przydatna funkcja, z której korzysta wielu użytkowników troszczących się o swoją prywatność. Litery VPN rozwija się jako “Virtual Private Network”, czyli “wirtualna sieć prywatna”. To świetne narzędzie do zapewnienia sobie bezpieczeństwa i anonimowości w internecie, które coraz częściej staje się jedną ze standardowych funkcji obecnych w pakiecie antywirusowym. Jego przydatność doskonale znają specjaliści od cyberbezpieczeństwa z firmy Norton, którzy wyposażyli swój program antywirusowy w solidną usługę VPN, która faktycznie zapewnia Ci codzienną ochronę.

Jak działa VPN? To usługa, która umożliwia Ci łączenie się z siecią przez wirtualny, szyfrowany tunel z dowolnego miejsca na świecie. To tak, jakbyś miał kawałek internetu, do którego nikt inny nie ma wglądu, tylko dla siebie. Dzięki temu nikt nie może przechwycić i odczytać przesyłanych przez Ciebie danych, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Norton 360 - solidna ochrona antywirusowa z VPN

Fot.: Norton

Ok, ale dlaczego ten VPN jest potrzebny właśnie Tobie? Aby to zrozumieć, musisz sobie uświadomić, że wszystko, co robisz w internecie - pobierasz pliki, logujesz się na różne serwisy, na maila czy do banku, czyli cały Twój ruch sieciowy - przechodzi przez serwer Twojego dostawcy. W związku z tym Twój dostawca, ale też każdy, komu uda się przechwycić dane z serwera dostawcy, wie o Tobie wszystko - jakie strony przeglądasz, z kim rozmawiasz, w jakim banku masz konto, gdzie robisz zakupy itp.

VPN chroni Cię przed takim podglądaniem. Podczas korzystania z tej usługi, zanim połączysz się z jakąkolwiek stroną, najpierw łączysz się ze swoim serwerem VPN. Dzięki temu Twoja komunikacja stanie się niewidoczna dla wszystkich z zewnątrz - nawet Twojego dostawcy internetu.

VPN to nie tylko ochrona prywatności, ale też wiele innych przydatnych opcji. Zobacz, w jakich sytuacjach VPN staje się przydatnym pomocnikiem:

  • podczas korzystania z publicznego WiFi - hakerzy często używają publicznych sieci, aby wykradać dane - hotspoty są często słabo zabezpieczone. Zdarza się też, że cyberprzestępcy sami tworzą własne punkty dostępu pod nazwami budzącymi zaufanie (np. “lotnisko”, “hotel” itp.), dzięki czemu otrzymują informacje o użytkowniku bez jakiegokolwiek wysiłku. Możesz temu zapobiec, korzystając z VPN, które sprawi, że nikt nie będzie w stanie wykraść Twoich danych nawet w publicznym WiFi.
  • gdy bookujesz bilety - nie każdy wie o tym, że witryny porównywarek lotów śledzą lokalizację i na jej podstawie oferują odpowiednio dobrane ceny w zależności od miejsca, z którego się łączysz, a także stopnia popularności danych lotów w Twoim regionie. VPN pozwala ominąć ten problem i taniej kupić bilet. Niekiedy różnice w cenie są niewielkie, a czasami kolosalne. Korzystając z VPN, możesz ustawić adres IP na dowolny kraj, a następnie sprawdzić różnicę cen w przeglądarce lotów. Tańsze bilety dotyczą zwykle krajów biedniejszych lub krajów rodzimych danej linii lotniczej. Podobnie sytuacja wygląda z hotelami - z VPN możesz zaoszczędzić spore pieniądze przy rezerwacji hoteli.
  • podczas wyjazdów zagranicznych - VPN daje możliwość zmiany wirtualnej lokalizacji, dzięki czemu bez przeszkód skorzystasz z usług objętych geolokalizacją podczas wyjazdów za granicę. Chodzi tu np. o usługi VOD, takie jak np. Netflix. Z VPN bez przeszkód możesz oglądać Netflix z każdego kraju, w jakim się znajdujesz. Dzięki VPN uzyskasz też dostęp do zablokowanych i ocenzurowanych w niektórych krajach treści (np. w Chinach). VPN może przydać się również podczas korzystania ze strony Twojego banku podczas zagranicznego wyjazdu. Zdarza się, że banki blokują dostęp do konta, jeśli zauważą zachowania odbiegające od Twojego codziennego schematu zachowań - a takim może być właśnie wyjazd za granicę do egzotycznego kraju i dokonywanie tam płatności. Dzięki VPN ukryjesz swoją nową lokalizację i swobodnie skorzystasz z usług banku.
  • gdy lubisz grać w gry - profesjonalni gracze doskonale wiedzą, jak ważna jest ochrona swojego konta w ulubionych grach i zabezpieczenie go przed atakami DDoS. VPN jest tu ogromną pomocą - pomaga chronić Twoje IP i dzięki temu zapobiega atakom DDoS.
  • jeśli chcesz uniknąć szpiegowania - gdziekolwiek korzystasz z internetu, dane o Tobie mogą być rejestrowane. Agencje rządowe czy marketingowe śledzą Cię i gromadzą przeróżne dane o Tobie wszędzie. Nawet jeśli nie robisz nic poza przeglądaniem stron, dokonywaniem zakupów w internecie i korzystaniem z serwisów społecznościowych, warto chronić swoją prywatność i minimalizować swój ślad online dzięki VPN.

Podsumowując - jeśli potrzebujesz programu, który chroni Twoje urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, a równocześnie zabezpiecza Twoją prywatność, ukrywa adresy IP i szyfruje Twoje dane, wybierz Norton 360, który nie tylko zapewni doskonałą ochronę antywirusową, ale też spełni funkcję niezawodnego dostawcy VPN.

Kup Norton 360 w sklepie Omegasoft.pl