Norton AntiVirus 2010 i Norton Internet Security 2010 już do pobrania

Firma udostępniła edycję 2010 oprogramowania antymalware dla użytkowników indywidualnych - Norton AntiVirus i Norton Internet Security, uzupełniając je o nowy typ mechanizmu wykrywania i analizowania malware o nazwie Quorum.

Norton Internet Security 2010

Norton Internet Security 2010

Quorum jest technologią używana do analizy reputacji w celu określenia czy plik, który użytkownik napotyka na witrynie webowej jest szkodliwy czy nieszkodliwy. Jeżeli plik jest znany z tego, że przenosi kod złośliwy, to zostanie zablokowany lub usunięty. Jeżeli natomiast plik jest tylko podejrzewany o "złośliwość", to wyskakujące okienko zaleca użytkownikowi zaniechanie jego użycia.

Analiza reputacji Quorum korzysta z bazy wiedzy zawierającej tradycyjne sygnatury antywirusowe (które nadal są wykorzystywane w Norton AntiVirus 2010 i Norton Internet Security 2010); istniejącej technologii analizy behawioralnej Sonar; bazy danych czasu rzeczywistego zawierającej informacje o malware, zbierane od użytkowników oprogramowania Symantec oraz analiz "cloud-based".

Norton Antivirus 2010 jest podstawowym pakietem antymalware dla desktopa. Natomiast Norton Internet Security zawiera dodatkowo funkcje zapory ogniowej i ochronę przed phishingiem, a także Identity Safe do ochrony i zarządzania informacją o profilu i hasłach uzytkownika. Oba pakiety zawierają w tej wersji nowe narzędzia, takie jak System Insight informujący użytkownika o wykorzystaniu CPU i pamięci.

Chociaż Quorum nie jest jeszcze mechanizmem obecnym w korporacyjnych produktach antymalware Symantec, to jednak firma ma długą historię wprowadzania innowacji najpierw do produktów konsumenckich, a następnie do produktów klasy korporacyjnej.

Pobierz wersje próbne:

Norton Internet Security 2010

Norton AntiVirus 2010


Zobacz również