Norton Internet Security 2004

Firma Symantec przedstawiła nową wersję popularnego pakietu narzędzi do zabezpieczania domowych komputerów podłączonych do Internetu – Norton Internet Security 2004.

W chwili oddawania tego wydania PC Worlda do druku dostępna była tylko angielska wersja programu, ale jak się dowiedzieliśmy, wersja polska może trafić do sklepów jeszcze w tym roku.

Co więcej, polska edycja Internet Security 2004 nie będzie wymagać autoryzacji przez Internet po zainstalowaniu. Pakiet składa się z dwóch niezależnych części: Norton Internet Security oraz Norton AntiVirus. Norton Internet Security to typowy osobisty firewall, wzbogacony o kilka dodatkowych narzędzi: moduł blokujący okna reklamowe typu pop-up; Norton Parental Control pozwalający ochronić najmłodszych internautów przed niepożądanymi treściami na stronach internetowych; narzędzie Norton Spam Alert zatrzymujący wiadomości-śmieci.

Interfejs programu zachował typowy dla produktów Symanteca układ, a użytkownicy poprzednich wersji szybko rozpoznają automatyczną aktualizację oprogramowania przez Internet. Ważną nowością jest moduł Intrusion Detection, wykrywający i blokujący różnorodne próby ataku na komputer, takie jak np. RDS_Shell, wykorzystywany przez słynnego robaka Blast.

Więcej informacji:

http://www.symantec.pl