NortonLifeLock i Avast PLC łączą się w jedną firmę

Na rynku cyberbezpieczeństwa pojawi się nowy, bardzo mocny gracz.

Foto: NortonLifeLock

Wczoraj w nocy NortonLifeLock ogłosił oficjalnie, że dokona połączenia z Avast PLC. Wartość fuzji oceniono na 8,1 mld dolarów. Celem operacji jest stworzenie lidera rynku cyberbezpieczeństwa oraz umocnienie istniejących marek, wspólny rozwój technologii oraz innowacji. Jest o co walczyć, ponieważ już na starcie połączone siły dwóch firm mogą liczyć na wspólną bazę ponad 500 milionów klientów. Zmiana ta ma okazać się też bardzo korzystna dla posiadaczy akcji obu firm.

Szef NortonLifeLock, Vincent Pilette, określa przełomowy moment jako "duży krok do przodu dla konsumentów" oraz dodaje, że umożliwi on realizację wizji firmy, polegającej na zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom. Prezes Avast, Ondřej Vlček, dodaje: "dzięki współpracy z LifeLock, będziemy w stanie zapewnić w czasach rosnącej cyberprzestępczości skuteczną ochronę użytkownikom na całym świecie". Natalie Derse, pełniąca funkcję CFO (dyrektor finansowy) pozostanie na stanowisku po połączeniu firm. Vlček stanie się jednym z członków zarządu, podobnie jak Pavel Baudiš, współzałożyciel Avast.

Zobacz również:

  • CCleaner potrafi odinstalować programy. Na szczęście nie u każdego

Stworzony przez Symantec NortonLifeLock jest niezależną marką od końca 2019 roku. Avast z naszym kraju nie wymaga przedstawiania - jest on doskonale znany i popularny wśród polskich użytkowników. Niestety, nie podano, czy planowane są jakieś wspólne programy antywirusowe.

Źródło: ZDnet