Nośniki optyczne pod ochroną

Z płytami CD i DVD jest jak z przekraczaniem dozwolonej szybkości - wszyscy wiedzą, że niby nie wolno, a jednak każdemu zdarza się zgrzeszyć. Któż bowiem nie łapał płyty CD za środek (tłuszcz przenosi się do wnętrza napędu!) czy nie odkładał jej bez opakowania "na chwilunię" na stół?

Odkładanie, przekładanie, przypadkowe upadki - to wszystko zostawia na nośnikach ślady. Po pewnym czasie mogą być one na nośniku tak wyraźne, że pozostaną nam tylko dwa wyjścia: mozolne szlifowanie lub... zmiana osłonki zabezpieczającej.

D_Skin (źródło: D_Skin)

D_Skin (źródło: D_Skin)

D_skin to przezroczysta, wykonana z tworzyw sztucznych osłonka na płyty CD i DVD nieodparcie przywodząca na myśl znany środek antykoncepcyjny. Sposób jej użycia jest bardzo prosty: wystarczy wyjąć ją z pudełka, założyć na wybrany nośnik i... już wolno nam prawie wszystko.

Kiedy na osłonce zaczną pojawiać się rysy i zabrudzenia, po prostu zmieniamy ją na nową. Rozwiązanie zostało tak opracowane, żeby użytkownicy nie musieli się nim przejmować ani w trakcie odczytu danych, ani nawet podczas robienia kolejnych kopii bezpieczeństwa ulubionego systemu operacyjnego.

D_skin z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy nie przepadają za ręcznym szlifowaniem płyt, nie mają czasu na robienie kopii zapasowych, a boją się rys i zabrudzeń. Niewykluczone, że osłonka ochroni nas również przed atakującymi płyty CD grzybami...

Jak zapewnia producent, w Stanach Zjednoczonych - od momentu wprowadzenia go do sprzedaży na jesieni 2004 roku - d_skin odniósł niebywały sukces. W związku z tym firma planuje wkrótce zaatakować także rynki europejskie - m.in. kraje skandynawskie, Włochy i Polskę.


Zobacz również