Nostradamus

Zrealizowana z wielkim rozmachem inscenizacyjnym fascynująca opowieść o życiu słynnego XVI-wiecznego jasnowidza, lekarza i astrologa - Nostradamusa.

Zrealizowana z wielkim rozmachem inscenizacyjnym fascynująca opowieść o życiu słynnego XVI-wiecznego jasnowidza, lekarza i astrologa - Nostradamusa.

Najwięcej emocji, i to już prawie od pięciuset lat, budzą przepowiednie szesnastowiecznego medyka, astrologa i jasnowidza w jednej osobie - Michela de Nostre-Dame (1503-66), autora "Centuries astrologiques" - światowego bestsellera, wznawianego niezliczoną liczbę razy, będącego zbiorem przepowiedni napisanych w postaci czterowierszy. Składa się on z dziewięciu cykli po 100 czterowierszy szczegółowo przedstawiających wizje wydarzeń na przestrzeni wielu stuleci.

Z obawy przed inkwizycją autor używał w przepowiedniach symboli, alegorii, anagramów i innych chwytów literackich, unikając podawania dat. Choć jego przepowiednie można różnie interpretować, to o ich atrakcyjności decyduje to, iż większość z nich opisuje kataklizmy, zbrodnie i wojny. Ponadto uznano, że wiele z nich się sprawdziło - i to już za życia astrologa.

Zrealizowana z wielkim rozmachem inscenizacyjnym i olbrzymią dbałością o realia epoki, międzynarodowa produkcja jest fascynującą opowieścią przedstawiającą historię życia Nostradamusa - człowieka obdarzonego niezwykłymi zdolnościami, któremu przyszło zmagać się z inkwizycją, ludzką nietolerancją i zabobonami średniowiecznej medycyny. W postać sławnego lekarza, astrologa i jasnowidza wcielił się znakomicie Tchéky Karyo, znany z takich filmów jak: "Nikita", "Podwójny blef", "Bardzo długie zaręczyny" czy "Złodziej życia"

Informacje

Nostradamus (Nostradamus) © 1994 Nostradamus Enterprises Ltd

Gatunek dramat kostiumowy

Czas 118 minut

Reżyseria Roger Christian

Scenariusz Piers Ashworth, Roger Christian, Knut Boeser

Zdjęcia Denis Crossan

Muzyka Barrington Pheloung

Obsada Tchéky Karyo, F. Murray Abraham, Rutger Hauer, Amanda Plummer, Julia Ormond i inni

Kraj i rok produkcji Francja/Wlk. Brytania /Niemcy/Rumunia, 1994

Wydanie VCD

Dźwięk hi-fi stereo: polski lektor

Napisy brak

Format 1,78:1

Jak obeajrzeć film z wydania z VCD?

Naszą płytę VCD można uruchomić w odtwarzaczu DVD kompatybilnym ze standardem Video CD 2.0, co praktycznie ma miejsce we wszystkich modelach obecnych na rynku. Można także odtworzyć w komputerze z czytnikiem CD-ROM lub DVD. Minimalne wymagania sprzętowe dla komputera PC to: procesor Pentium MMX 166 MHz, 32 MB RAM, czytnik CD-ROM, karta dźwiękowa 16-bitowa, karta graficzna 2 MB, system operacyjny Windows 9x/NT 4.0/2000/XP/nowszy, zain-stalowany Internet Explorer i Windows Media Player. Komputer Macintosh musi mieć zainstalowaną aplikację QuickTime Player z rozszerzeniem QuickTime MPEG Extension.