NotePAC - notebook jak... czołg

W styczniu przyszłego roku firma Kontron rozpocznie sprzedaż nowego komputera przenośnego o nazwie NotePAC. Urządzenie, które wyposażone zostało między innymi w dwurdzeniowy procesor Intela, może się pochwalić kilkoma certyfikatami, świadczącymi o jego wytrzymałości i niezawodności podczas pracy w bardzo trudnych warunkach (niska temperatura, zagrożenie wybuchem, zapylenie, woda).

KONTRON NotePAC to prawdziwy "czołg", mogący pracować praktycznie w każdych warunkach i (jak zapewnia producent) potrafiący bez uszczerbku przetrzymać upadek z wysokości ponad 90 centymetrów na beton. Komputer wyposażony został w wytrzymałą magnezową obudowę oraz możliwość pracy w przedziale temperatur od -20 do +60 C. Urządzenie jest zgodne z wytycznymi dyrektywy Unii Europejskiej ATEX (otrzymało stosowny certyfikat), dzięki czemu może być używane w strefie zagrożenia wybuchem. Ponadto może się pochwalić spełnieniem norm MIL STD 810 F i IEC 529 (mówią o tolerancji na upadki i wibracje) oraz możliwością uzyskania certyfikatu MIL-STD 461 E świadczącego o odporności urządzenia na oddziaływanie pól elektromagnetycznych. Warto też wspomnieć, że notebook umożliwia bezproblemową pracę w mocno zapylonym środowisku oraz podczas rzęsistego deszczu (norma IP54).

KONTRON NotePAC

KONTRON NotePAC

Parametry nowości przedstawiają się następująco:

- Wyświetlacz: 12,1- lub 14,1-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 1024x768 pikseli (czytelny nawet w słońcu)

- Procesor: Intel Core Duo T2300 (1,66 GHz, 667 MHz FSB)

- Chipset: Intel 945GM

- Pamięć: do 2 GB DDR-RAM

- HDD: SATA o pojemności 80 lub 120 GB (zamknięty w specjalnej obudowie zmniejszającej drgania)

- Karta graficzna: zintegrowana (128 MB pamięci)

- Porty: 2 x USB 2.0, FireWire

- Komunikacja bezprzewodowa: UMTS, GSM, GPRS, GPS, WLAN (802.11 a/b/g), BlueTooth

- Dodatkowo: dwa sloty PCMCIA, Gigabit Ethernet

- Czas pracy na bateriach: 3 godziny

- Wymiary: 310 x 255 x 70 mm

- Waga: 5,8 kg.

NotePAC sprzedawany będzie z preinstalowanym systemem Windows XP. Istnieje też możliwość zakupienia urządzenia bez systemu. Niestety cena nowości nie została podana.

Strona producenta.


Zobacz również