Notebook "3D" Asusa w ofercie Komputronik i Vobis

G51J 3D, komputer przenośny Asusa obsługujący technologię Nvidia 3D Vision, znalazł się w ofercie sklepów Vobis i Komputronik. Obaj sprzedawcy oferują sprzęt w tej samej cenie, jednak zawartość pakietów, w jakich dostępny jest produkt, nieco się różni.

189 notebooków w testach PC World

Asus G51J to notebook wyposażony w 15,6-calowy ekran z podświetleniem LED. Sercem komputera jest procesor Intel Core i7-720QM taktowany zegarem 1,6 GHz. Podsystem graficzny to karta Nvidia GeForce GTX 260M z 1 GB pamięci wideo. Komputer zaopatrzono też w dysk twardy o pojemności 640 GB oraz 4 GB pamięci RAM.

Zobacz również:

  • Cyber Monday na Samsung.com - ostatnia szansa na takie okazje! [30.11.2021]
  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej

Notebook wspiera system dźwięku dookolnego w grach - służy do tego technologia EAX Advanced HD 4.0, której zadaniem jest wykrywanie zastosowanego w danej grze środowiska i dopasowanie do niego efektów dźwiękowych 3D. Dźwięk przestrzenny jest obsługiwany w ponad 300 tytułach.

W G51J zastosowano również podświetlaną klawiaturę (z możliwością ręcznego dopasowania przez użytkownika jasności podświetlenia) oraz technologię ASUS Power4 Gear Hybrid, służącą do manipulowania wydajnością sprzętu. Osoby oczekujące lepszych osiągów w grach mogą ustawić tryb "Extreme Turbo", z kolei dla użytkowników którym zależy na dłuższym czasie pracy akumulatora przygotowano profile bardziej oszczędne.

Jedną z głównych zalet sprzętu jest obsługa technologii Nvidia 3D Vision - po zainstalowaniu sterowników Nvidii ekran notebooka może wyświetlać obraz w formie stereoskopowego 3D. Ponieważ częstotliwość odświeżania panelu to 120 Hz, obraz główny robity zostaje na dwa 60-hercowe obrazy odbierane przez każde z oczu użytkownika. Wrażenie głębi uzyskiwane jest po założeniu okularów z aktywną migawką, sterowanych (synchronizowanych z odświeżaniem matrycy) za pośrednictwem nadajnika na podczerwień.

Propozycje sprzedawców

W ofercie sklepu Komputronik notebook będzie dostępny do nabycia z zestawem 3D Vision (para okularów + nadajnik), grą Assasin's Creed 2 oraz kuponem na grę Avatar: The Game.

Vobis proponuje z kolei - poza pakietem 3D Vision - dwie gry (zarówno Assasin's Creed 2, jak i Avatar: The Game) oraz plecak i mysz komputerową.

Obie oferty wycenione zostały na 6999 zł.

Warto przypomnieć, że gdy Asus oficjalnie prezentował komputer w listopadzie 2009 r., najtańsza jego konfiguracja w zestawie z okularami i nadajnikiem Nvidii, a także plecakiem i myszą Razer, kosztowała 5499 zł.

Więcej informacji: Vobis, Komputronik