Notebook Asus G53SX - 15,6 cala i gry 3D bez okularów

Asus zaprezentował na trwających właśnie targach Computex 2011 nowy notebook dla graczy - ROG G53SX. Co interesujące, urządzenie wyposażone zostało w możliwość wyświetlania "trójwymiarowego" obrazu niewymagającego zakładania specjalnych okularów.

Przeznaczony dla graczy notebook Asus G53SX

Polecamy:

Zobacz też:

Najnowszy laptop Asusa przeznaczony jest dla graczy, którzy chcieliby skorzystać z możliwości jakie oferuje technologia 3D. Urządzenie wyposażono bowiem w 15,6-calowy ekran (1920 x 1080 pikseli) pozwalający na prezentowanie "trójwymiarowych" treści, które można oglądać bez potrzeby zakładania specjalnych i często również niewygodnych okularów. Co więcej, na ekranie można wyświetlać jednocześnie dwa okna - jedno pracujące w trybie 2D, zaś drugie w trybie 3D.

G53SX wyposażono w pochyloną (o 5 stopni) klawiaturę, co ma pozytywnie wpłynąć na ergonomię i wygodę jego użytkowania. We wnętrzu komputera zainstalowano natomiast m.in. tak wydajne podzespoły jak procesor Intel Core i7, wyposażona w 2 GB pamięci karta graficzna GeForce GTX 560M, dźwięk oparty o technologię THX TruStudio, 16 GB pamięci RAM oraz hybrydowy dysk, którego talerze obracają się z prędkością 10 000 obrotów na minutę.

Zobacz również:

  • Wiemy, kiedy Asus ROG Phone 7 zadebiutuje na rynku! To może być najlepszy gamingowy smartfon tego roku
  • To może być najlepszy prezent świąteczny dla gracza w tym sezonie. 2 razy więcej za 2 razy mniej

Komputer powinien pojawić się na półkach sklepowych w czerwcu. Niestety jego przewidywana cena nie została ujawniona.

Warto dodać, że ostatnio Asus coraz częściej prezentuje urządzenia oferujące 3D bez potrzeby zakładania okularów. Potwierdza to chociażby wczorajsza nowość, czyli tablet Eee Pad MeMO.