Notebook HP Voodoo Firefly - dwa LCD oraz procesor Intel quad-core

Serwis Laptopmag.com zaprezentował prototypowy komputer przenośny firmy HP, który przeznaczony jest przede wszystkim dla graczy. Nosi on oznaczenie Voodoo Firefly i, co interesujące, wyposażony został w dwa wyświetlacze - 17 calowy oraz pomocniczy, umożliwiający wyświetlanie obrazu o przekątnej wynoszącej 4,3 cala.

Czytaj też: Ranking PC Worlda - notebooki.

HP Voodoo Firefly to maszyna przeznaczona przede wszystkim dla amatorów gier. Prototypowe urządzenie, co interesujące, wyposażone zostało w 17-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli oraz umieszczony bezpośrednio pod nim ekran pomocniczy (800 x 480 pikseli), którego przekątna wynosi 4,3 cala. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że konstruktorzy zdecydowali się na umieszczenie trackpada wyposażonego w funkcję multi-touch nie pod klawiaturą (znajduje się tutaj akumulator), ale po jej prawej stronie.

Notebook pracuje pod kontrolą czterordzeniowego procesora Intela (2,4 GHz quad-core Core 2 Extreme), dysponuje dwoma kartami graficznymi Mobility Radeon HD 3870 oraz oferuje dysk twardy, który w porównaniu z pozostałymi podzespołami zaskakuje stosunkowo niewielką pojemnością pozwalającą na zmagazynowanie "zaledwie" 250 GB danych (pracuje on z prędkością 7200 obr./min.). Sprzęt pozwala ponadto na skorzystanie z karty dźwiękowej Creative X-Fi, napędu Blu-Ray/DVD combo oraz wbudowanej kamery internetowej z funkcją night vision. Warto też wspomnieć o możliwości podłączenia zewnętrznego wyświetlacza za pomocą cyfrowych wyjść DVI i HDMI.

Komputer zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach CES (Consumer Electronics Show) 2009.

Więcej informacji (również zdjęcia i film) na temat urządzenia można znaleźć pod tym adresem.