Notebook LG P220 z 12,5-calową matrycą IPS wkrótce w sprzedaży

Wkrótce na rynku zagości nowy notebook LG Electronics noszący oznaczenie P220. Urządzenie zostało wyposażone w ekran, który, co podkreśla koreański producent, "pozwala wielu osobom jednocześnie oglądać obraz w szerokim zakresie kątów bez jakiejkolwiek utraty jego jakości".

Najnowszy notebook LG - model P220- dysponuje 12,5-calowym wyświetlaczem wykonanym w technologii IPS (In-Plane Switching), który wyświetla obraz widoczny zarówno w pionie jak i poziomie pod maksymalnym kątem 178 stopni. Producent podkreśla, że użytkownik może obserwować wyraźny obraz praktycznie siedząc z boku laptopa.

Ekran, który cechuje się rozdzielczością 1366 x 768 pikseli otoczony jest cieniutką ramką. We wnętrzu mierzącego 29,8 x 19,3 x 2,1 centymetra i ważącego 1,3 kilograma laptopa zamontowano procesor Intel Core i5 lub Core i3 drugiej generacji, 2 lub 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 250 lub 320 GB. Za przetwarzanie obrazu odpowiada zintegrowany układ Intel HD Graphics 3000, natomiast nad pracą całości czuwa 64-bitowy system Windows 7 Home Premium.

Firma LG twierdzi, że zastosowany w notebooku akumulator pozwala na obejrzenie trzech filmów długometrażowych. Nie podaje jednak ich dokładnej długości.

Na koniec warto też dodać, że nowość oferuje możliwość wyboru pomiędzy trzema kolorami obudowy - białym perłowym, różowym perłowym i niebieskim perłowym.

P220 jeszcze w tym miesiącu pojawi się w sprzedaży na rynku koreańskim. Wkrótce potem powinien natomiast zagościć na półkach europejskich sklepów. Niestety jego ceny nie podano.