Notebook Maingear Titan 17 najpotężniejszy na świecie! Trzy dyski SSD...

Jak wydajne mogą być notebooki? Zabójczo! Potwierdza to uaktualniona wersja notebooka Maingear Titan 17, który pracuje pod kontrolą najszybszego sześciordzeniowego desktopowego (!) procesora Intela oraz pozwala na skorzystanie z trzech dysków SSD o łącznej pojemności 1,8 TB (!) i najszybszej mobilnej karty graficznej NVIDII (!). Tych wykrzykników można oczywiście użyć znacznie więcej, np. podczas opisywania wymiarów i wagi urządzenia...


Czy faktycznie jest się czym zachwycać? Myślę, że tak!

Opcje konfiguracyjne 17,3-calowego notebooka Maingear Titan 17 pozwalają na wyposażenie go w procesory Intela, włącznie z najszybszym desktopowym modelem z rodziny Core i7 Extreme - Core i7 3960X - oraz maksymalnie trzy dyski: mogą to być albo trzy dyski SSD, każdy o pojemności 600 GB, albo trzy dyski twarde o łącznej pojemności wynoszącej aż 2,25 TB (3 x 750 GB).

Komputer oferuje też do 32 GB pamięci RAM oraz dodatkowy slot gotowy na przyjęcie najszybszej mobilnej karty graficznej firmy NVIDIA. W zakresie dostępnych złączy można natomiast skorzystać z dwóch portów USB 3.0, dwóch USB 2.0, wyjścia HDMI 1.4a oraz portów FireWire i eSATA.

Warto na koniec wspomnieć, że aby odprowadzić generowane wewnątrz notebooka ciepło, został on wyposażony aż w cztery wentylatory.

Dla kogo?

Oczywiście laptop dysponujący takimi podzespołami nie może być mały i lekki: jego wymiary to 41,9 x 5,6 x 28,7 centymetra, natomiast waga sięga 5,5 kilograma.

Czyni to z niego mało mobilne urządzenie, przy opisie którego nawet nie warto wspominać o czasie pracy na baterii (cztery wentylatory!). Powstaje więc pytanie, kogo może zainteresować tego typu sprzęt? Firma Maingear słusznie twierdzi, że np. osoby, które uczestniczą w imprezach LAN Party.

Ile to kosztuje?

Cena notebooka Maingear Titan 17 zaczyna się od 3499 USD. Maksymalnie możemy natomiast za niego zapłacić 8264 USD otrzymując w zamian:

- procesor Intel Core i7-3960X

- kartę NVIDIA GeForce GTX 580M z 2 GB pamięci

- 32 GB pamięci RAM

- 1,8 TB pamięci SSD (3 x dysk SSD o pojemności 600 GB)

- system Windows 7 Home Premium

Kiedy?

Notebook Maingear Titan 17 jest już dostępny w systemie przedsprzedaży. Jego dostawy mają się natomiast rozpocząć na początku maja.

_______________

Robi wrażenie? Na mnie tak...