Notebook dla DJ-a

Fujitsu w czasie trwających w Japonii targów Ceatec zaprezentowało prototypowy model komputera, mogący służyć jako standardowy notebook lub jako... cyfrowa konsoleta umożliwiająca początkującym DJ-om wykonywanie "skratchy" z plików muzycznych w zapisanych w formie cyfrowej.

Turn Table PC, bo tak nazwano prototyp komputera, dysponuje 20-calowym ekranem LCD. "Konsoleta", a właściwie przypominający ją panel dotykowy, znajduje się na klapce, w którą wbudowana jest matryca.

Notebook dla DJ-a

Turn Table PC od Fujitsu

Pozostałe parametry techniczne urządzenia nie są znane. Nie wiadomo zresztą, czy komputer w ogóle wejdzie do masowej sprzedaży - przedstawiciele Fujitsu oświadczyli bowiem, iż koncern nie ma w planach produkcji tego komputera.

Notebook dla DJ-a

Ultra Mobile - prototypowy handheld Fujitsu

Podobnie ma się sprawa z innych zaprezentowanym przez firmę prototypem - handheldem Ultra Mobile, wyposażonym w panel dotykowy, z wbudowanym aparatem fotograficznym, odtwarzaczem plików audio i kartą łączności Wi-Fi. Urządzenie gabarytami przypominające opakowanie płyty CD może być włączane i wyłączane za pomocą obrotu jego przedniej części (na której znajduje się ekran) o 45 stopni.