Notebook dla Visty

Portege R400 - takie oznaczenie nosi nowy notebook Toshiby, który, jak przekonuje producent, został zaprojektowany specjalnie na potrzeby najbardziej zaawansowanej wersji systemu operacyjnego Windows Vista - Ultimate.

Komputer ma w pełni obsługiwać dostępną w Viście technologię SideShow - umożliwia ona dostęp do danych przechowywanych w systemie operacyjnym - np. wiadomości pocztowych bądź książki adresowej Windows Mail - w momencie, gdy komputer jest wyłączony lub znajduje się w stanie hibernacji. Dane dostępne są pośrednictwem dodatkowego (zewnętrznego) wyświetlacza. Tę rolę w Portege 400 spełni znajdujący się na wierzchniej stronie klapki miniekran. Funkcję podstawowego wyświetlacza spełnia natomiast 12,1-calowy ekran LED. Klapkę, na której znajdują się oba wyświetlacze, można obracać.

Toshiba Portege R400

Toshiba Portege R400

Jeśli chodzi o podzespoły notebooka, to pracuje on w oparciu o procesor Intel Core Duo taktowany zegarem 1,2 GHz, dysponuje też 80-gigabajtowym dyskiem twardym i 2 GB pamięci RAM, wbudowanym modułem Bluetooth oraz skanerem linii papilarnych. Za pomocą bezprzewodowej podstawki notebook będzie mógł komunikować się z urządzeniami peryferyjnymi. Najniższa cena za modele z opisywanej linii wynosi 2600 USD.

Oficjalna premiera rynkowa komputera nastąpi 30 stycznia br., czyli w dniu premiery Visty.


Zobacz również