Notebook dla grafika

W ofercie koncernu Sony zagościł notebook o oznaczeniu Vaio AW - wyposażony w 18,4-calowy wyświetlacz komputer przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników, np. osób zajmujących się obróbką obrazu.

Zastosowany w notebooku panoramiczny wyświetlacz wykonany został w technologii 3LED, co znaczy, że jest podświetlony diodami LED (rozwiązanie znane chociażby z telewizorów Sony Bravia). Może wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD - 1920 x 1080 pikseli oraz zreprodukować 100 % barw z przestrzeni Adobe RGB.

Modele z rodziny Vaio AW będą dystrybuowane z oprogramowaniem Adobe Photoshop Lightroom i Adobe Photoshop Elements, któremu towarzyszyć będą narzędzia Image Data Converter i Picture Motion Browser.

Producent ma nadzieję, że oprócz grafików i fotografów sprzęt wzbudzi zainteresowanie użytkowników pasjonujących się wideonagrywaniem bądź po prostu - amatorów kina. Oprócz ekranu Full HD w notebooku zastosowano bowiem także technologię dźwięku dookolnego Dolby Home Theatre oraz głośniki w systemie 2.1.

Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, to najbardziej zaawansowane modele AW wyposażone będą w procesory dwurdzeniowe Intela T9600 i karty graficzne Nvidia GeForce 9600M GT 512 MB DDR3 (inne konfiguracje przewidują zastosowanie GeForce'ów 9300M GS 256 MB DDR3). Ciekawie wygląda połączenie różnych technologii składowania danych - dysku SSD o pojemności 128 GB oraz standardowego HDD o pojemności 500 GB.

Więcej informacji: Sony