Notebook dla kinomanów

Firma Acer zamierza zaprezentowac na targach Computex 2003 komputer przenośny wyposażony w system Centrino Intela oraz panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 15,4". Urządzenie świetnie ma nadawać się zarówno do pracy, jak i zastosowań multimedialnych - np. oglądania filmów.

Laptop wyposażony będzie w niezależne od systemu Windows oprogramowanie do odtwarzania filmów z DVD, co pozwoli na rozpoczęcie oglądania filmu już w 10 sekund po włączeniu notebooka. Komputer będzie miał także wbudowane złącza, umożliwiające korzystanie z najpopularniejszych formatów kart pamięci flash. Notebook zaprezentowany zostanie na targach Computer 2003 (które odbędą się w dniach 22 - 26 września), a do sklepów trafi prawdopodobnie już w październiku.

Przedstawiciele Acera zapowiedzieli również, że w 2004 r, koncern wprowadzi na rynek kolejne dwa notebooki wyposażone w panoramiczne wyświetlacze (12 i 14") oraz system Centrino (na który składa się procesor mobilny Pentium M oraz układ, umożliwiający korzystanie z bezprzewodowych sieci).