Notebook jak babska torebka

Firma EGO ma zamiar wprowadzić do sprzedaży laptopa przeznaczonego specjalnie dla kobiet. Tulip E-Go ma przyjemne dla oka, obłe kształty i wzorzyste, kolorowe obudowy. Płeć piękna nie będzie narzekać także na zbyt wolne działanie Windows, komputer bowiem wyposażono w najnowszy mobilny procesor AMD (Turion MT) i gigabajt RAM-u.

Tulip E-Go (źródło: EGO)

Tulip E-Go (źródło: EGO)

Pod względem designu komputer przypomina nieco iBooka, choć uchwyt i kolorowe kwiaty na obudowie upodabniają go raczej do damskiej torebki. Natomiast jeśli chodzi o wyposażenie, maszyna może bez problemu stawać w szranki z komputerami biurkowymi: notebook napędzany jest Turionem MT z 1 MB cache L2, zamontowano w nim 1 GB RAM-u (DDR, PC3200) i rdzeń graficzny ATI Radeon Xpress 200.

W laptopie znajdziemy również nagrywarkę DVD, bezprzewodową kartę sieciową, adapter BlueTooth i głośniki 2.1. Co ciekawe, standardowe wyposażenie Tulipa E-Go stanowi kamerka internetowa.

Producent twierdzi, że baterie wystarczą na cztery godziny normalnej pracy notebooka. Niestety, na próżno szukać na stronie informacji o wadze laptopa...

Więcej informacji: Tulip E-Go


Zobacz również