Notebook może się nie obudzić

Dell poinformował o poważnych błędach w konstrukcji modeli Latitude i Inspiron.

Jeden z największych producentów komputerów przenośnych - Dell - poinformował o poważnych błędach w konstrukcji modeli Latitude i Inspiron. Jeżeli właściciele tych notebooków nie wymienią modułu pamięci, ich komputery mogą się "nie obudzić" po przejściu w stan uśpienia (sleep mode).

Dell oświadczył, iż pewna liczba komputerów wyprodukowana między lutym a październikiem zeszłego roku ma fatalny błąd w pamięci, który może spowodować zawieszenie systemu Windows. Spowoduje to utratę wszystkich danych, także tych zapisanych na dysku twardym. Błąd polega na tym, że w momencie "usypiania" notebooka dane zostaną przesłane do pamięci RAM, a w razie zawieszenia systemu i resetu komputera zostaną bezpowrotnie stracone.

Jak powiedział rzecznik firmy Rob Crawley: "Moduł pamięci RAM musi zostać wymieniony w modelach Latitude Cpia, CpiR, CPt, Cpx i CS oraz w modelach Inspiron 3500, 3700, 7000 i 7500. Dla upewnienia się, czy dotyczy to danego egzemplarza, każdy użytkownik może pobrać specjalny program diagnostyczny z naszej witryny internetowej".