Notebook przyczyną zderzenia z Hummerem?

Kalifornijska policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku samochodowego, którego przyczyną był prawdopodobnie fakt, iż kierowca jednego z pojazdów w czasie jazdy korzystał z notebooka.

Do wypadku doszło w poniedziałek nieopodal miasta Yuba w stanie Kalifornia. 29-letni Oscar Hinojosa kierował Hondą Accord, która czołowo zderzyła się z poprawnie jadącym Hummerem. Hinojosa zginał podczas wypadku, kierowca i pasażer Hummera odnieśli tylko drobne obrażenia i po ich opatrzeniu zostali zwolnieni ze szpitala. Badania wykazały, że sprawca wypadku był trzeźwy.

Policjanci badający miejsce wypadku mówią, iż na razie nie mają 100-procentowej pewności, że kierowca Hondy korzystał z notebooka w czasie jazdy, jednak wiele na to wskazuje. Urządzenie podłączone było do gniazda zapalniczki, zaś ekran był podniesiony. Komputer znaleziono na podłodze przed fotelem pasażera.

"Wielokrotnie widziałem kierowców, którzy przytrzymywali kierownicę kolanami, jednocześnie pisząc coś na klawiaturze notebooka. To jest Kalifornia, tu inwestorzy cały czas - nawet podczas prowadzenia samochodu - sprawdzają kursy akcji za pośrednictwem komputera czy handhelda" - komentuje sierżant John Pettigrew z kalifornijskiej policji autostradowej.