Notebook z Xboksem w środku

Pewien młody człowiek - niejaki Ben Heckendorn - został zapytany w maju przez przyjaciół o możliwość skonstruowania notebooka, w którego środku umieszczona będzie konsola Xbox 360. "Oczywiście, jeżeli za to zapłacicie" - odpowiedział. Po trzech miesiącach pracy możemy ocenić jego dzieło.

Ben Heckendorn to człowiek, który zasłynął już wcześniej ze swoich projektów, polegających na przeróbkach konsol - w ubiegłym roku zaprezentował m.in. przenośną wersję Atari 800.

Jego najnowsza konstrukcja - oparta na konsoli Microsoftu - rzeczywiście wygląda jak notebook. Główna różnica polega na zasilaniu, które dostarczane jest z sieci. Urządzenie, którego zbudowanie zajęło trzy miesiące, dysponuje aluminiową obudową, mierzy 425 x 273 x 71 mm i waży nieco ponad 6 kilogramów.

Notebook z Xboksem w środku

Notebook z wbudowaną konsolą Microsoftu (źródło: skytroniks.com)

Wyposażone zostało ono w 17-calowy panoramiczny ekran LCD umożliwiający wyświetlanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, klawiaturę, moduł WiFi oraz hub z trzema portami USB. Warto dodać, że za odprowadzanie ciepła odpowiada chłodzenie wodne.

Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się, w jaki sposób powstawała nowatorska konstrukcja, to dokładny opis (w języku angielskim) znajdzie pod następującym adresem.