Notebook z wysięgnikiem

W trakcie targów Computex 2006 tajwańska firma Dialogue zaprezentowała nowy model komputera przenośnego z serii Flybook, któremu nadano oznaczenie VM. Wyróżnia się on spośród innych tego typu urządzeń ciekawym rozwiązaniem, ułatwiającym pracę w ciasnych miejscach - np. w samolocie.

Najciekawszy w nowym notebooku jest sposób zamontowania jego wyświetlacza. Możliwe jest bowiem - poza standardowym pochyleniem w przód i w tył - wysunięcie ekranu na specjalnym wysięgniku ponad klawiaturę. W ten sposób mamy możliwość korzystania z notebooka w ciasnych miejscach np. samolocie lub autobusie. Jest oczywiście i minus takiego rozwiązania: klawiatura przestaje być widoczna. Rozwiązanie takie docenią jednak na pewno np. osoby wykorzystujące komputer m.in. do oglądania filmów lub użytkownicy, którzy opanowali sztukę pisania bezwzrokowego.

Notebook z wysięgnikiem

Flybook VM

Jeżeli chodzi o parametry urządzenia, to przedstawiają się one następująco: monitor o przekątnej wynoszącej 12,1 cala pozwala na wyświetlanie panoramicznego obrazu w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli. We wnętrzu notebooka umieszczono dwurdzeniowy procesor Intela taktowany częstotliwością 1,66 GHz i współpracujący z chipsetem Intel 945GM. Ponadto notebook dysponuje 512 MB pamięci DDR2 RAM(z możliwością rozbudowy do 2 GB) oraz 1,8-calowym dyskiem twardym o pojemności 30 GB. Warto też wspomnieć o module gigabitowej sieci, karcie Wi-Fi (Intel ProWireless 3945ABG), module Bluetooth, kamerze internetowej VGA oraz technologii GSM/GPRS/EDGE. Odczyt płyt zapewnia nagrywarka DVD, natomiast dźwięk - wbudowane głośniczki stereo. Możemy być również spokojni o nasze dane, gdyż w obudowie o wymiarach 29 x 22 x 2,6 cm znalazło się miejsce na czytnik linii papilarnych. Całość waży niewiele ponad 1,6 kg.

Niestety nic nie wiadomo o cenie nowego notebooka oraz dacie pojawienia się urządzenia w sprzedaży.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: