Notebook za 330 tys. USD

Holenderska firma Tulip zaprezentowała komputer przenośny wart ponad 330 tys. USD. Urządzenie wyposażone jest w procesor AMD Turion 64 i kartę graficzną ATI Radon Xpress200 - ale to nie podzespoły komputerowe sprawiają, że jest ono tak drogie. Cenę podnosi obudowa - wykonana m.in. z białego złota i inkrustowana diamentami.

Notebook za 330 tys. USD

Notebook za 330 tys. USD

Oprócz umieszczonych na obudowie złotych płytek i mnóstwa niewielkich diamentów (osadzonych, jak pisze producent, z chirurgiczną precyzją), znajdziemy tu również dwa kwadratowe rubiny, które tworzą logo firmy Tulip. Notebook wyróżnia się również kształtem - jest okrągły (podobnie jak inne produkty firmy z serii E-Go), dzięki czemu przypomina trochę damską torebkę.

Jeśli chodzi o stronę technologiczną, to komputer wyposażony jest w procesor AMD Turion 64, kartę graficzną ATI Radeon Xpress 200, 1 GB pamięci RAM, dysk o pojemności 100 GB oraz wyświetlacz o przekątnej 12,1" (i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli). Konfigurację sprzętową uzupełniają nagrywarka DVD, wbudowana kamera internetowa, bezprzewodowa karta sieciowa, moduł Bluetooth, cztery porty USB oraz czytnik kart pamięci flash. Notebook zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym, który wystarcza na ok. 4 godziny pracy.

Więcej informacji: Tulip.