Notebooki

Komputery przenośne cieszą się niesłabnącą popularnością, a modeli na rynku jest bez liku. Przebierać można w laptopach małych i wielkich, w cenie od niecałych 2000 do nawet 12 000 zł. Najlepsze z najtańszych znajdziesz w tekście "Żer dla skner", tu przedstawiamy nasze typy z wyższej półki.


Komputery przenośne cieszą się niesłabnącą popularnością, a modeli na rynku jest bez liku. Przebierać można w laptopach małych i wielkich, w cenie od niecałych 2000 do nawet 12 000 zł. Najlepsze z najtańszych znajdziesz w tekście "Żer dla skner", tu przedstawiamy nasze typy z wyższej półki.

Sony VAIO VGN-SZ61XN/C

Notebooki
Model ten przypadnie do gustu użytkownikom poszukującym przede wszystkim maksymalnie poręcznego, a przy tym stylowego komputera przenośnego.

Niezwykle cienki ekran o 13,3-calowej przekątnej - pokrywa ma zaledwie 4 mm grubości - zawdzięcza swe wymiary najnowszej technologii podświetlania matrycy z wykorzystaniem diod LED. Dzięki niej ekran zdecydowanie lepiej odwzorowuje barwy, pokazuje piękny, ostry obraz i pobiera znacznie mniej mocy.

Wyjątkowo mały i lekki (tylko 1,77 kg) laptop Sony zawiera najnowszą wersję Centrino Duo, lecz ze starszym modułem Wi-Fi a/b/g. Pewnym mankamentem SZ61XN/C, wynikającym z jego gabarytów, jest dość uboga oferta portów.

VAIO bardzo dobrze wypadł w naszych testach wydajności, zaś w pomiarze czasu pracy na baterii uzyskał rewelacyjne, rekordowe wręcz wyniki - od 4 do prawie 7 godzin.

Informacje Sony

http://www.vaio.sony.pl

Cena 9199 zł

ASUS G2S

Notebooki
ASUS G2S wraz z Toshibą Qosmio G40 stanowią parę "naj": to jedne z najdroższych, największych i najlepiej wyposażonych laptopów na rynku. W zasadzie porównywać je można tylko ze sobą, bo stanowią odrębną klasę urządzeń projektowanych z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, jakimi są gracze i miłośnicy multimediów najwyższej jakości.

Notebook ASUSA już swym wyglądem zdradza, że to nie zabawka, ale prawdziwa maszyna-monstrum. Na jej aluminiowej obudowie, rodem z transformersów lub warsztatu tuningu samochodów i chopperów, znajdziesz właściwie każdy rodzaj gniazda, jakie tylko może pojawić się w nowoczesnym laptopie, w tym złącza eSATA oraz HDMI. Jest również port IR do sterowania systemem (do zestawu dołączono pilota; G2S ma ponadto wbudowany tuner TV). Wielki, 17-calowy ekran Full HD w połączeniu z mocną kartą graficzną GeForce 8600 M GT i napędem DVD Multi z odczytem HD DVD (w najmocniejszej konfiguracji) uprzyjemni życie każdego wielbiciela X muzy w wersji HD oraz zaspokoi potrzeby wytrawnych graczy.

G2S jest bardzo szybkim komputerem, który uzyskał w naszych testach najwyższą notę za wydajność. ASUS był bezkonkurencyjny w testach PCMark, 3DMark oraz grze "Supreme Commander". Wydajność Qosmio G40 ze względu na wolniejszy procesor i mniejszą systemową RAM nie dorównuje rywalowi. Zagadką pozostaje jedynie czas pracy na baterii - w momencie testów niedostępna była jeszcze nowa wersja MobileMark działająca w Viście. Nie należy jednak spodziewać się, aby tak wydajna i dobrze wyposażona maszyna mogła długo korzystać z zasilania akumulatorowego. Zresztą nikt raczej nie oczekuje po G2S pełnej mobilności.

W pakiecie wraz z G2S otrzymujesz także rozgałęziacz z zestawem wejść wideo podłączanych do specjalnego portu tunera oraz mysz optyczną i plecak z motywami skopiowanymi z laptopa.

Informacje ASUS

http://www.asus.pl

Cena 8500 zł

Packard Bell EasyNote SB85

Notebooki
Jeden z najtańszych notebooków o tak mocnej konfiguracji sprzętowej, z 17-calowym ekranem, aczkolwiek o rozdzielczości tylko 1440x900 pikseli. Mimo że wymagania HD ready są spełnione (za ekran HD uważa się już standardowe modele 1280x800), producent mógł chociaż zaproponować wyświetlacz 1680x1050 pikseli.

Packard Bell SB85 ma kilka zalet: bardzo wydajny układ graficzny GeForce 8600 M GS, dwukrotnie większą przestrzeń dyskową niż u większości rywali dzięki dwóm napędom SATA (szkoda tylko, że nie można ich połączyć w macierz RAID), całą gamę wyjść cyfrowych (S/PDIF, DVI i HDMI), a na deser oferuje tuner TV.

W testach aplikacji EasyNote uzyskał wyniki lepsze niż ASUS G2S, zaś wyższą wydajnością mógł się pochwalić jedynie Dell Inspiron 1520. Tylko w testach grafiki Packard Bell musiał ustąpić pola innym notebookom.

Informacje S plus S

tel. 022 6544825

http://www.euronotebook.pl

Cena 6000 zł