Notebooki Della za mniej niż 500 USD

Dell przygotowuje tanie notebooki, które będzie sprzedawał w najbliższym sezonie świątecznym. Maszyny będą kosztowały mniej niż 500 dolarów (1533 zł). Zostaną wyposażone w procesory AMD, a pierwsza dostawa, złożona z 500 000 komputerów spodziewana jest w przeciągu najbliższych tygodni.

Już wcześniej w internetowych sklepach można było spotkać notebooki kosztujące mniej niż 500 USD, jednak ich niska cena wynikała z dużych (sięgających nawet 200 dolarów) obniżek udzielanych przez sprzedawców. Tym razem mowa o maszynach, których cena wyjściowa nie przekroczy magicznej kwoty pół tysiąca dolarów. Komputery będą sprzedawane w cenach pomiędzy 449 a 499 USD. Ich producentem będzie firma Quanta Computer.

Maszyny przygotowane przez Quanta zostaną wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 15,4 cala. Na początku przyszłego roku na rynek trafią 17-calowe modele produkcji Compal Electronics. Nie wiadomo, jak wiele tanich notebooków firmowanych przez Della trafi na półki sklepowe, ani jaka będzie cena kolejnych modeli.