Notebooki IBM z Centrino

IBM zaprezentował trzy nowe modele komputerów przenośnych ThinkPad T40/X31/R40, które wyposażono w najnowsze procesory i chipsety Intela serii Centrino.

Producent twierdzi, że to co ma być szczególnie interesujące dla użytkowników nowych Think Padów, to łatwość obsługi. Komputery te samodzielnie znajdują dostępne sieci i przyłączają się do nich, mogą odzyskiwać dane utracone z powodu wirusów i zdaniem firmy, wymagają o połowę mniej wsparcia informatycznego niż inne notebooki.

ThinkPad T40 jest 30 procent cieńszy od swojego poprzednika T30 (jego grubość to ok. 2,5 cm) i waży niewiele ponad 2 kilogramy. Poza modelami wyposażonymi w technologię mobilną Intel Centrino, która zawiera zintegrowane funkcje bezprzewodowej łączności w standardzie WiFi opartej na IEEE 802.11b, niektóre modele dają możliwość wyboru między zintegrowaną dwuzakresową łącznością WiFi a/b, rozwiązaniem Cisco Aironet Wireless 802.11b lub możliwością dodatkowej rozbudowy o funkcje bezprzewodowe. Dzięki rozwiązaniom IBM Embedded Security Subsystem instalowanym w wybranych modelach, a także szyfrowaniu danych przesyłanych bezprzewodowo, komputer T40 ma być jednym z „najbezpieczniejszych” urządzeń w swoim segmencie.

IBM zaprezentował ponadto najnowszy miniaturowy komputer ThinkPad X31. Jego grubość to 2,5 cm, a waga zaledwie 1,63 kg. X31 ma działać na bateriach aż do sześciu godzin. Komputer może współpracować z nową, opcjonalną stacją dokującą X3. Łączna waga komputera ThinkPad X31 i stacji X3 Ultrabase nie przekracza 2,27 kg.

ThinkPad R40 wyposażony w dwie baterie ma pracować nawet do 10 godzin. R40 dostępny jest w wersji z 14- lub 15-calowym ekranem oraz z procesorami Pentium-M lub Celeron. Zastosowany w komputerach 9,5-milimetrowy napęd IBM Ultrabay Slim Optical Drive jest mniejszy o 31 procent od stosowanego poprzednio. Do wyboru klienci mają napędy DVD oraz CD-RW/DVD Combo.

Ceny notebooków ThinkPad T40 zaczynają się od 2820 USD, a wersji ThinkPad R40e - od 1380 USD. ThinkPad X31 jest dostępny w cenie zaczynającej się od 2650 USD.

Więcej informacji:

http://www.ibm.com/thinkpad


Zobacz również