Notebooki i tablety HP w każdych warunkach

Koncern HP podąża za coraz większym zainteresowaniem komputerami odpornymi na ekstremalne warunki atmosferyczne – kurz, wodę, wstrząsy i wysoką temperaturę. W ostatnich dniach przedstawił nowy model notebooka oraz tabletu PC przystosowanych do pracy w najcięższych warunkach.

Przedstawione przez HP ‘ekstremalne’ maszyny to notebook nr3600 oraz tablet PC tr3000. Jak zapewnia producent, spełniają one surowe, wojskowe normy i wytrzymują nawet wielokrotny upadek na betonową nawierzchnię z wysokości 1 metra.

Wyglądający jak niewielka walizka nr3600 posiada procesor Intel Pentium 4 1,7 GHz, 256 MB pamięci RAM, specjalnie zabezpieczony przed wibracjami dysk twardy o pojemności 40 GB oraz ekran dotykowy o przekątnej 12,1 cala, z którego bez problemu odczytamy informacje nawet w bardzo jasnym, i nasłonecznionym środowisku. Klawiaturę wyposażono natomiast w podświetlenie, które zapewni wygodną pracę w ciemności i warunkach słabej widoczności. Obudowa notebooka została wykonana z lekkich i wytrzymałych stopów magnezowych, co gwarantuje wysoką odporność na wszelkie ‘upadki’. W zależności od konfiguracji oferta cenowa nr3600 zaczyna się od 4000 USD.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów
  • Najlepszy laptop dla studenta 2023. Sprawdź, co warto wybrać

Tablet tr3000 to propozycja dla jeszcze bardziej aktywnych użytkowników. Jego podstawowa konfiguracja zawiera niskonapięciowy procesor Intel Pentium III 933 MHz, 256 MB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 40 GB oraz ekran o przekątnej 8,4 cala. Oczywiście do dyspozycji użytkownika oddano również możliwość sporządzania notatek przy pomocy specjalnego pióra. Ceny ekstremalnych tabletów PC, zaczynają się od 3450 USD.

W obu urządzeniach zastosowano zarówno moduł bezprzewodowej sieci Wi-Fi, jak też możliwość jednoczesnej transmisji przy pomocy protokołu GPRS (General Packet Radio Service).

Więcej informacji: http://www.hp.com