Notebooki od 4000 zł

I miejsce - LG Xnote LS70-3HJY

I miejsce - LG Xnote LS70-3HJY

Notebooki od 4000 zł
Tytuł lidera laptopów średniej klasy przez niemal cały rok należał do tego komputera LG. LS70 Express wyróżniał się nie tylko elegancką stylistyką i niewielkimi wymiarami, lecz także bardzo dobrymi wynikami testów wydajności.

Notebook LG był jednym z pierwszych wyposażonych w niemal wszystkie elementy odnowionej platformy Centrino, m.in. w twardy dysk SATA/150 czy pełnowymiarowe (54 mm) gniazdo Express-Card. Zabrakło jedynie modułu Wi-Fi a/b/g, lecz jako że niewiele sieci pracuje w standardzie 802.11a, karta b/g w zupełności wystarcza.

W benchmarkach notebook LG nie mógł zabłysnąć rekordami, ponieważ jego rywale wyposażeni byli w dużo szybsze procesory czy pamięć. Mimo to, jego wyniki tylko nieznacznie ustępowały konkurentom. Jedynie czas pracy na baterii nie był olśniewający, chociaż 3 godziny działania to niemało. LS70 mógłby też uzyskać lepsze rezultaty w testach grafiki - układowi X600 przydałoby się więcej pamięci.

Bardziej mobilne

Notebooki od 4000 zł
Na drugim miejscu naszego corocznego podsumowania znalazł się HP Compaq nx8220 przypominający z wyglądu ThinkPady firmy Lenovo. Podobnie jak produkty rywala, wyposażony był w wymagane przez użytkowników biznesowych dodatkowe aplikacje i narzędzia, w tym do zarządzania hasłami i zabezpieczeniami laptopa (nx8220 ma wbudowane gniazdo kart procesorowych SmartCard). Lecz notebook HP przeznaczony jest również do zastosowań domowych: panoramiczny ekran oraz układ graficzny ATI MR X600 z 64 MB pamięci mają służyć do rozrywki, choć oczywiście nie wystarczą do wymagających gier - tym bardziej, że laptop miał małą pamięć i wolne CPU.

Największą zaletą nx8220 było jednak nie wyposażenie, lecz rekordowo długi czas pracy na baterii, wynoszący ponad 5 godzin. Dzięki niemu HP Compaq szczycił się najwyższą wydajnością, choć nie był najszybszy.

Wyróżniliśmy także model MSI MegaBook S260 za udane połączenie niewielkich gabarytów, szybkości działania, wyjątkowo długiego czasu pracy na baterii, bogatego wyposażenia i niskiej ceny. S260 jest kwintesencją mobilności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: