Notebooki z bateriami srebrno-cynkowymi w 2009 roku

W 2009 roku pojawią się na rynku notebooki wyposażone w baterie srebrno-cynkowe - obiecują przedstawiciele firmy ZPower. Nowe ogniwa mają pozwolić na przedłużenie pracy przenośnych komputerów nawet o 40%.

Baterie srebrno-cynkowe - w porównaniu do obecnie stosowanych baterii litowo-jonowych - mają pozwalać na dłuższą pracę notebooków, nawet o 40%. Co równie ważne, znajdujący się w ich wnętrzu elektrolit i polimer z zatopionym cynkiem jest niepalny dzięki czemu producenci komputerów przenośnych będą mogli spać spokojnie - żaden z ich produktów nie powinien nagle stanąć w płomieniach.

Niestety posiadacze dzisiejszych komputerów nie będą mogli z nich skorzystać, gdyż notebooki przeznaczone do współpracy z nimi będą musiały być do tego specjalnie przystosowane. Standardowo producenci mają oferować komputery z bateriami Li-Ion, natomiast ogniwa srebrno-cynkowe mają być dostępne w opcji. Warto również nadmienić, że 95% elementów, z których zbudowane są nowe akumulatory, może być poddanych recyklingowi.


Zobacz również