Notebooki z bezprzewodowym zasilaniem

Firma Acer wprowadzi na rynek notebooki i komputery kieszonkowe (PDA) z bezprzewodowym zasilaniem elektrycznym opracowanym przez firmę MobileWise.

Na początku przyszłego roku zwiększy się swoboda pracy z komputerami przenośnymi. Firma MobileWise ogłosiła, że Acer planuje zastosowanie we wszystkich najnowszych komputerach przenośnych i kieszonkowych opracowanego przez nią bezpiecznego zasilania bezprzewodowego.

Oczekuje się, że notebooki oraz komputery kieszonkowe przystosowane do zasilania bezprzewodowego MobileWise pojawią się na rynku w pierwszej połowie roku 2003.

Firma MobileWise wprowadziła ostatnio na rynek pierwsze urządzenie wykorzystujące technologię zasilania bezprzewodowego – zasilacz bezprzewodowy Wire-Free-Electricity Base. Jego płaska powierzchnia przypomina mały arkusz do notowania lub kalendarz kładziony na blacie biurka. Zasilanie i ładowanie urządzenia, wyposażonego w adapter Wire-Free-Electricity Adapter, rozpoczyna się po ustawieniu go na powierzchni zasilacza. Zasilacz jest równie bezpieczny jak podkładka pod mysz – jest odporny na zalanie cieczą lub zabrudzenie środkami spożywczymi. Nie powoduje też zagrożeń w przypadku umieszczenia na nim przedmiotów metalowych lub magnetycznych. Zasilacz bezprzewodowy nie emituje szkodliwego promieniowania i nie powoduje zakłóceń radiowych.