Nothing i Qualcomm ogłaszają zawiązanie współpracy

Zostaliśmy poinformowani, że kolejne produkty firmy Nothing będą korzystać z platformy Snapdragon firmy Qualcomm. Jak się okazuje, obie firmy nawiązały strategiczne partnerstwo.

Źródło: GSMarena

Przyszłe produkty firmy Nothing będą korzystać z chipów Snapdragon i platform audio dla swojego ekosystemu produktów. Ponadto firma ogłosiła, że otrzymała 50 milionów dolarów w ramach inwestycji rozszerzenia serii A. Jak pisze Carl Pei, CEO i współzałożyciel Nothing:

Udane wprowadzenie na rynek naszego pierwszego produktu, Nothing ear (1), udowodniło, że jest miejsce na pojawienie się nowej marki, która może zakłócić dzisiejsze morze identyczności. Użytkownicy zasługują na lepsze produkty, które są prostsze w użyciu i dostępne, a jednocześnie wyglądają niesamowicie. Bezproblemowa łączność jest najważniejsza dla realizacji naszej wizji przyszłości bez barier między ludźmi a technologią. Cieszymy się na współpracę z Qualcomm Technologies i naszymi strategicznymi inwestorami, aby osiągnąć kolejny etap rozwoju Nothing.

Londyńska marka ujawniła również, że udało jej się sprzedać i wysłać ponad 100 000 swoich słuchawek dousznych (1) TWS na całym świecie w zaledwie dwa miesiące po ich wprowadzeniu na rynek. Qualcomm niedawno zaprezentował swój kodek audio AptX Lossless Bluetooth, który prawdopodobnie będzie obsługiwany w następnej serii słuchawek od Nothing. Nie wiadomo jednak jeszcze, jakie inne produkty firma ta ma w planach.

Zobacz również: Apple AirPods 2021 - cena, data premiery, nowe funkcje

Zobacz również:

  • Xiaomi 12 będzie pierwszym na świecie smartfonem ze Snapdragonem 8 1Gen!
  • Ranking smartfonów do 1500 zł [Edycja 2021]