Nova Launcher w najnowszej wersji beta interfejs Androida L do urządzeń z KitKatem

Android L wprowadzi powiew świeżości do interfejsu tego mobilnego systemu operacyjnego i będzie największą zmianą wyglądu oprogramowania Google dla smartfonów i tabletów od czasu wydania 4.0 Ice Cream Sandwich i wprowadzenia Holo. Użytkownicy wersji beta aplikacji Nova Luancher już teraz mogą cieszyć się na swoich urządzeniach niektórymi z efektów i animacji.

Zapowiedziany na Google I/O 2014 w San Francisko system Android L trafi na urządzenia użytkowników dopiero na jesieni. Jak na razie jego wczesną wersję mogą zainstalować posiadacze wybranych urządzeń z rodziny Nexus: smartfona Nexus 4 oraz tabletu Nexus 7 z 2013 roku.

Osoby korzystające z innych telefonów i tabletów jak na razie nie mogą skorzystać z wprowadzonych przez Google nowości, w tym nowych animacji i aplikacji wykonanych w duchu Material Design. Na szczęście można zainstalować aplikację, która pozwoli cieszyć się przynajmniej częścią z dodatków z Androida L na starszej wersji systemu.

Nova Launcher w najnowszej wersji beta interfejs Androida L do urządzeń z KitKatem

Ekipa stojąca za Nova Launcher, czyli jednego z popularniejszych zamienników pulpitu w urządzeniach z Androidem, tradycyjnie już po premierze nowej wersji systemu Google aktualizuje wersję beta swojej aplikacji. Tak jak dodali oni do swojego programu elementy wizualne z Androida KitKat zaraz po jego premierze, tak teraz wzięli na warsztat nowości z Androida L.

Nowa wersja beta Nova Launcher oznaczona numerem 3.0.2beta1 wprowadza nowy wygląd folderów i ikonę listy aplikacji. Pojawiła się też nowa animacja otwierania aplikacji na ekranie głównym przypominająca tą z Androida L. Z pewnością kolejne wydania launchera będą wzbogacane o kolejne elementy prosto z nowej wersji systemu Google.

źródło: androidauthority.com